Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Šišatá hlavička. Nemáte nějakou radu?

barbora1616
16. pro 2019

Dobry den,mam syna je mu 14 měsíců.Od malinka jsme bojovali se šišatou hlavičkou.Spal dost často na jedné straně.I přes polohování a podkladacích polštařů.Se to uplně nesrovnalo.A teď když uz je starší a vsechny tyto překážky dokáže lividovat tak začiná mít tu hlavu zase na jednu stranu šišatou.Nemáte prosím nějakou radu nez to budeme řešit s lékaři.Fontanelu má stale otevřenou.Děkuji

bramarfi
16. pro 2019

@barbora1616 Ve 14 měsících se obávám, ze uz korekci nedoporuci... v předchozích měsících tomu pediatr věnoval pozornost?

bemo
25. led 2020

@barbora1616 dobrý den, náhodou jsem narazila na váš dotaz. Náš syn měl hlavičku šišatou od narození, pak se mu postupně měnila, ale pořád byla jiná než u jiných dětí. Vaše dětská lékařka by vás měla poslat na neurochirurgii, kde malého prohlédnou odborníci. Našemu synovi byla stanovena diagnóza Dolichocefalie a ta se musí operovat. Operaci měl teď začátkem ledna a proběhla v pohodě. Syn měl teď 1 rok a čím dřív se to provádí, tím lépe. Rozhodně vás nechci nijak strašit. Ale upřímně pro svůj dobrý klid bych si nechala napsat žádanku a vy budete mít jistotu, zda hlavička roste jak má. U této diagnózy téměř vždy sroste velmi brzy fontanelu. My ji ovšem srostlou ještě nemáme.