Roční dítě, vedro a nic na hlavě. Nějaké rady?

18. čer 2021

Ahojte

Potrebovala bych poradit , venku jsou vedra a dcera je u tchyne porad venku ,
Jenze na hlave nic nechce mit🙈 klobouk jde hned dolu , ksiltovka taky 🙈 tak jsem hledala klobouk se zavazanim jak idiot ze to nesunda - jenze to rve dolu a chytne uplne hysterak jak to nejde 🙈

Tak jsem myslela treba nejakou cepici - ty si nesundava🤔😃 zajimave , ze tu si necha , ale klobouk ne tak ne .

Jenze v cepici ji bude vedro ze jo , a jeste ma dost hodne vlasu 🙈 ,

Nejake rady , ?

Vim ze se nema chodit s detmi na slunce ,v odpolednich hodinach , ale chodit venku jen ve stinu taky nejde 🤷🏻‍♀️ A kdyz sedi v kocare tak na ni taky sviti slunce

klokanka31
18. čer 2021

My teď co jsou vedra tak chodíme ven jen ráno nebo k večeru. Takový vedra jsou pro malé děti nebezpečné...

bohumilakupkova
18. čer 2021

Dcera taky nic nenosila. Namáčela jsem jí aspoň vlasy. 🙂

madbetka
18. čer 2021

Ať je namazaná opalovákem, ať hodně pije, není na sluníčku kolem poledne a chodí odpočívat do stínu...a klid. Roční dítě není novorozenec.
Ani jedno naše dítě v roce nechtělo na hlavě nic. Tak jsem pořád nasazovala, ony to průběžně shazovaly...a nestalo se vůbec nic 🙂

janina228
18. čer 2021

Co zkusit šátek? Takový ten bez zavazování,co se jen nasadí na hlavu.. u nás taky nehrozilo aby něco měli kolem toho roku na hlavě, ale tyhle šátky si aspoň chvíli na hlavě nechali..napadlo mě,jestli jim nevadil ten kšilt..

areh
18. čer 2021

Co něco takového. Mají na www.unuo.cz

jako_mala_holka
18. čer 2021

My chodíme ven jen buď dopoledne max do 10-11h, nebo potom až po 14h odpoledne, ideálně i později, když to jde... Klobouček ji davam, většinou si ho sundává, ale to ona všechno, i čepici... Opalovakem sem tam maznu, zatím je ve sporťáku, tak se snazim chodit co nejvíc ve stínu, opět když to jde 😄 co vic můžem dělat, že

te_reza
18. čer 2021

Já budu za krávu, ale v určitých věcech jsem trvala na svém a neustupovala, už od mala.A mohla se třeba 💩 V zimě čepice/rukavice, na sluníčku v létě klobouček. Ať chtěla nebo nechtěla 😂

codal
18. čer 2021

Namáčet hlavu, at ji má pořád mokrou.

pipi_puncocha
18. čer 2021

Zkoušeli jste tento klobouk? U nás to samé, ale tenhle je zázračný a nevadí mu, je tenoučký a skvěle udělaný, i kamarádky mají takovou zkušenost.

veroniquecz
18. čer 2021

Malá nosila namočenou tenkou háčkovanou. A až byla vetší, tak kšilt s ochranou krku.

martt
18. čer 2021

Moji synové nosily háčkované čepičky.

barmil
18. čer 2021

Jsme na zahrade u bazénu celý den, od 10 do 17. Syn leze, kde chce, taky rok, a klobouček si občas necha, občas shodí. Neřeším, kdyz je v bazénu, namočím vlásky. Spi samozřejmě ve stínu, ale jinak ho nechávám. Ono se to tady dost precenuje, ale vem si, jak to dělají třeba Italové, Španělé, to by s tema detma nemohli 3/4roku ven.. A oni jsou s miminama normalne od narození na pláži a vsude..

andelka
18. čer 2021

Už vloni syn na hlavě nic nesnesl, byl mu rok a půl. Teď totéž. I v zimě byl většinou bez čepice i bez rukavic. Rebel.

alilali
18. čer 2021

Já ti můžu říct, že to máme úplně stejný. Max čepice, jinak vůbec nic si na hlavě nenechá. Moje rada je ať neutracis za další a jiné pokrývky hlavy, protože to je zbytečný, mám jich doma cca 15 ks a k ničemu až na tu čepici. Namáčet vlásky, držet ve stínu, jinak asi víc nevymyslis.

95newmommy2020
18. čer 2021

16 měsíční taky chodí bez cepicky. Hned si ji sunda. :D Snažím se držet ve stínu co to jde, v kočárku má strisku tskze pohoda, má kratkej sestřih a když bude jo vedro poleju ho. 😂 Tady mám zaznamenány rekord kdy ji měl na hlavě přesně 8 zhoupnuti.

malenka3
18. čer 2021

Taky jsme měli takové období. Láhev s vodou a pořád namáčet. Když už byla lepší domluva, tak kategoricky trvat na svém, ale v určitém věku to prostě u některých dětí nejde.

amazonkajanik
18. čer 2021

Syn dělal v roce totéž, tak jsem to vyřešila slunečníkem na kočárek a přenadavala na tu stranu, kam zrovna svítilo. Byl to opruz, ale lepší než slunce na hlavu. Akorát že to bylo v době,kdy nechodil a většinu času při procházkách strávil v kočárku. Teď mi pro změnu velmi rád nosí takový slamák z tesca, sám si ho dá na hlavu a dnes v Kiku odmítal sundat, abych mu vyzkoušela novou ksiltovku 😁

veruuu_kubesovic
18. čer 2021

Nesnese? Jsou věci přes které nejede vlak, v zimě rukavice a cepka, v létě klobouček a kšiltovka a bez toho se ven prostě nejde...

lenerka1
19. čer 2021

Mám děti bezčepicové od narození, sama nesnáším pokrývky hlavy, dám si je jen, když fakt není zbytí (musím něco dělat na zahradě v parnu v pravé poledne, nebo je -20 a fouká severák). Kolem roku už měly děti slušně husté vlasy, tak sluníčko nevadilo, u moře se namočily slanou vodou, jak to dělají svým dětem místní. Samy si časem přišly na to, že někdy je čepice/rukavice/slamák kamarád a samy si o ně začly říkat. Rada? mluvit o tom s dcerou, nabízet, ale nenutit, jít příkladem, udělat z nošení pokrývky hru nebo legraci, zajít do obchodu s ní a nechat jí vyzkoušet různé pokrývky hlavy, ať si vybere sama, co se jí líbí, nedovolit být v pravé poledne venku na plném slunci po delší dobu případně střídat slunce a stín.