Zamlklý potrat - prosím o radu. Jak jste to měly Vy?

14. čer 2020

Ahoj holky! Mam jen takovy dotaz, ktery me tak utkvěl v hlavě. Dnes jsem v 8 tydnu tehotenství. Tak 4 dny zpatky jsem ale ztratila tehotenske priznaky jako nevolnosti (sice jsem nezvracela ale byly hodne velke), bolest prsou mi polevuje a zacinam se citit zase jako JÁ. Nevim jak ten pocit popsat, ale kdyz jsem byla cca v 3 tydnu, tak jsem to na sobe poznala, ze to nejsem ja a zacala jsem se citit jinak. Podbrisek me taky dost bolel (asi roztahovanim delohy) ted me vubec neboli, jen dnes jsem pocitovala uplny pocit jak kdybych to mela dostat, porad to chodim kontrolovat na WC, ale mam jen slaby bily vytok . Ted se na jednu stranu raduju, ze vsechno si zacina ,,sedat’’ a bude mi konecne lepe, ale na druhou stranu mam obavy, ze neco neni v poradku. 😔Jake jste to mely vy? A hlavne na zacatku? Dekuji za vase zpravy😘

elinkav
14. čer 2020

Ms bolesti jsou takhle na začátku normální. Užívej si, že je ti dobře, ony ty nevolnosti můžou zase začít 😄
Většinou se problém pozná, když začneš špinit nebo krvácet, tak jsem to měla já. A taky jsem měla hodně velké křeče v břiše..

autor
14. čer 2020

@elinkav opravdu? No ja si to uzivam😄ale zaroven mam takoveho brouka, ze je neco spatne. Tak snad neni 🙂 v utery jdu na prvni kontrolu. Tak jsem zvedava🙏🏼 Dekuji ta reakci☺️

eviicka
14. čer 2020

Držím palce, určitě bude vše v pořádku, já jsem měla zamlklé těhotenství dvakrát a vždy příznaky přetrvávaly i dál a naopak u úspěšných těhotenstvích taky byly dny, kdy bylo všechno v pořádku a já nervózněla, co se (ne)děje. Ze začátku jsou ty odstupy mezi kontrolami dlouhé a člověk neví, pak jak jsou pohyby, hned je alespoň trochu klidněji.

kacka1994
14. čer 2020

Já jsem prodělala ZT, příznaky mi odešly druhý den poté co mi to doktorka oznámila (revizi jsem měla až o pár dní později). Další těhotenství jsem měla začátek hrozně boelstivý a myslela jsem, že mám mimoděložní, protože u toho prvního jsen to rak neměla. Pocit že to dostanu jsem měla celý první trimestr, do toho slabé špinění, takže jsem se neustále kontrolovala na wc :D No a příznaky mi taky vymizely v začátku, několik nocí jsem probrečela a pročítala spoustu diskuzí na téma ztráta příznaků (teď lituji ze jsem radši nespala :D), uklidnila jsem se až s angelsounds 😊 A teď v noci zase nespím, protože mě budí mimčo ❤️ Takže hlavně klid, bude to jak má být a určitě dobře 🍀

tez83
14. čer 2020

V 10tt jsem také přestala cítit všechny příznaky...a musela na revizi,miminko se přestalo vyvijet.Drzim palečky,aby to u vás takto nebylo!

cinam
14. čer 2020

V prvním těhotenství jsem moc příznaků neměla. ZT jsem na sobě nepoznala a třeba prsa mě začala bolet až po revizi. Ve druhém těhu mi odešly příznaky asi v 7tt, já už nervy v kýblu. Ale vše bylo v pořádku 😊 takže je to různé a nezbývá než počkat na další utz. Držím palce

klea81
14. čer 2020

Tak u mě to tak bylo, že jsem přestala mít příznaky a za pár dnů konec..., ale moc časté to není, takže buď optimistická a raduj se, že je ti líp.

martt
14. čer 2020

Ja jsem příznaky těhotenství cítila normálně. Šla jsem na kontrolu v 9 týdnu a doktor mi oznamil, že to je zamlkle těhotenství a musím na revizi. U dalšího těhotenství, kde mi ze začátku bylo dost blbě příznaky vymizeli cca na 9 týdnu. Také jsem se dost stresovala s nakonec nám tu běhá 4 lety čert 😀. Hlavně se nestresuj držím palce ať to dobře dopadne.

autor
15. čer 2020

Holky diky moc za vase zkusenosti! Zitra dam vedet jak to dopadlo😔snad bude teda vse v poradku🙏🏼 Je pravda, ze je to hodne individualni a kazdy to ma jinak, tak uvidime.

legelata
15. čer 2020

Při ZT jsme příznaky normálně cítila (třeba HCG jsme měla pozitivní ještě po revizi), při prosperujícím mi taky na nějakou dobu úplně zmizely, podle toho se to nedá soudit 🙂

janalov
15. čer 2020

Hlavně nečíst 🙏 nic a nikde. Z prvního těhotenství jsem se dost poučila, ve většině případů je to ke škodě a jen to vyvolává nervozitu. Ze začátku mi bylo zle, po pár týdnech mi bylo najednou lépe. Zaradovala jsem se a vzápětí mi to začalo vrtat hlavou, úplně stejně jako tobě a pátrala i na internetu. Celá ubrečená jsem volala mamce a k doktorovi na domluvenou kontrolu šla předem smířená pro špatné zprávy. A doktor? Nejen, že těhotenství prospívalo, ale navíc se tam schovávaly dvojčata! Takže já už nevěřím ničemu "co tak bývá" a jediná jistota co a jak je vždycky u lékaře 🙂 drž se, držím palce, ať je to dobrý.🍀

barborakrt
15. čer 2020

Podle me je vsechno v poradku, priznaky ma kazdy jiny a dost se i meni , takze negoogluj😀1 tehotenstvi bylo zamlkle priznaky tehotenstvi uplne jine nez ted, kdyz jsem tehotna podruhe🙂

petula.bir
15. čer 2020

Zažila jsem to samé 😢
Okolo 7tt-8tt jsem se začala cítit “normálně” přesně jak píšeš, zase jsem to byla “já” a měla jsem takový pocit prázdnoty a ničeho ve mě. Prsa ještě trosku bolela ale to jsem si spis chtela vsugerovat, že je vše v pořádku. V 10tt jsem musela na revizi 😞
Znova jsem otěhotněla po 9.měsících, nyní jsem ve 35tt a vše je v pořádku ❤️
Držím pěsti ať je u tebe vše v pořádku 😘🥰

lexa2000
16. čer 2020

Ahoj, tak jak jsi dopadla?

autor
16. čer 2020

@lexa2000 ahojky, tak hlasim, ze je vse v pohode 🙂

lexa2000
16. čer 2020

Jee tak to je super, gratuluji 🙂 a jak daleko teda jsi?

autor
16. čer 2020

@lexa2000 jsem 8+3 dekuju moc!❤️

lexa2000
17. čer 2020

Tak to už jsi měla určitě srdíčko že?☺

lucbednar
17. čer 2020

Ahoj, já mám bohužel negativní čerstvou zkušenost. 4.4. jsem měla poslední menstruaci a 25.4. už jsem se těšila z ducha na TT. S mužem jsme dali volny průchod naší lásce nekdy na přelomu prosince a ledna. V 6+2 mi doktorka potvrdila tehotenstvi i bijící srdíčko. Už cca týden před zjištěním // jsem byla strašně unavená, silně mne bolela prsa a povolování v podbřišku. Žaludek jak na vodě, ale než nezvracela jsem. Když jsem byla v 7+6, tak jsem se celý den cítila velmi divne. Dostala jsem strach, tak mne muž odvezl k Apolinari. Vše v pořádku, srdíčko krásně tlouklo, velikost ukázková, přesně odpovídala týdnu. Den na to jsem 1x zaspinila. Jen na utření papíru, tak jsem jela znova. Bylo to v noci, rozhraní 8+0 a 8+1. Také vše v pořádku. Ještě na mne koukali jak na blázna a neodpustili si poznámky typu "nemusíte sem jezdit každý den". Dostala jsem Utragestan na zavádění. Dalších 14 dní, když se zpětně ohlednu, tak už jsem nebyla tak unavená, prsa mne přestala bolet, respektive se bolest, ale menší přesunula dospod prsou. A přišli mi trošku vyfoukle, žaludek se umoudřil, začala jsem mít i chuť na cigarety (kouřila jsem před zjištěním těhotenství), přestože během těch pár těhotných týdnů mi cigarety smrděly.. V sobotu mne začal pobolivat podbřišek jako při MS. Bolesti to byly opravdu mírne, až zanedbatelne. Ale trvaly stále, ne s přestávkami jako předtím. Odpoledne jsem na kalhotkách našla mikroskopickou světle nahnědlou smouhu. Při utření též úplně neviditelné hnědé nitky. V neděli nic, jen to pobolivani. V noci jsem šla na záchod a hned krev na kalhotkách, až protekla skrz. V pondělí jsem měla jít na kontrolu, tak jsem si říkala, zda vydržet nebo jet k Apolinari. Nedalo mi to a jela jsem. Tam jsem se dozvěděla zdrcující zprávu. Byla jsem 10+1, miminko nemělo srdíčko a odpovídalo 8+2. Čili ve mně již 14 dní nežilo. Druhý den jsem šla na kontrolní ultrazvuk, kde se vše potvrdilo, verdikt - zamlkle těhotenství. Objednali mne následující den na revizi. Už jsem slíbila více, do večera jsem krvácela, od 4 hodin od rána jsem měla pravidelný bolesti, které se zkracovaly a ráno, cca v 9.30 ze mne miminko samovolně vyšlo. Byl to takový malý, hodně bolestivý porod doma. Naštěstí jsem se vyhla revizi, příští úterý jdu na kontropni ultrazvuk a 29.6. na krev, zda klesá HCG. Po první MS od spontánní potratu bych se ráda zase začala snažit a budu doufat, že miminko jen uvolnilo místo silnějšímu. Tím chci říct, že při každém podezření či nejistotě raději hned jet k lékaři. I když u mne to stejně nepomohlo. Držím palce, ať je vše v pořádku.

autor
17. čer 2020

@lexa2000 anoo pani doktorka rikala, ze vse v poradku i srdicko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru