Spálová angína. Kdybych ji chytla od syna v těhotenství, stane se něco s miminkem?

Zodpovězené
2. črc 2023

Dobrý den,

prosím vás můj syn (7 let) má spálovou angínu a já jsem na začátku těhotenství (6. týden).

Kdybych spálovou angínu chytila, stane se něco s děťátkem?

Už jednou jsem totiž byla na potratu, že přestalo fungovat srdíčko, tak se teď docela bojím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Samotná spálová angína by v tomto počátku těhotenství komplikace u Vás způsobovat neměla. Teoreticky by mohly vadit horečky, pokud by byly více než 38 stupňů a trvaly déle. V tomto případě je žádoucí horečky snižovat Paralenem.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz