Vysoký krevní tlak, lék Egilok. Nemůže prosím lék ublížit miminku?

Zodpovězené
18. lis 2021

Dobrý den,

jsem v 36+5tt a celou dobu beru na vysoký tlak 4x2 lék Dopegyt. Tlak u lékaře vždy nad 140/90-95-100. Doma měření do 140/92. Dnes mi byl přidán lék Egilok 50mg 1-0-1.

Nemůže prosím lék ublížit miminku?

Děkuji

Dobrý den,

Egilok v těhotenství užívat lze, pokud je to potřeba. Obvykle se začíná s Dopegytem a pokud ten na snížení tlaku nestačí, přidává se v další fázi nejčastěji některý z beta-blokátorů (což je právě lék Egilok či Vasocardin).

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz