Vysoký tlak, je pro těhotenství nebezpečný?

xenie131
13. čer 2017

Zdravim vas vsechny. S manzelem planujeme 3 dite. Dnes mi zjistili vysoky krevni tlak. Pohybuje se mezi 135/90 a 140/90. Vzali mi krev a zitra si mam zavolat. Bud me kamsi posle nebo da leky. Co sem se docetla je vysoky krevni tlak pro tehotenstvi nebezpecny. Je tady nekdo takovy? Mate zkusenosti?

zdenkaell
13. čer 2017

140/90 je horni hranice NORMY. navic o vysokem krevnim tlaku se da mluvit az pokud je nameren ve dvou ze tri po sobe jdoucich mereni. S tim, ze mereni tlaku by melo byt az minimalne po 20 minutovem klidu.

xenie131
autor
13. čer 2017

Uz sem ho mela zvyseny loni kdyz sem byla na kontrole. Zajimalo by me spise jestli je tady nejaka budouci tehulka ci tehulka uz co mela vysoky tlak pred tehu

v_erunka
13. čer 2017

Mám vysoký tlak a cca 6 let na něj beru léky. Teď v těhotenství jsem spíš měla problém s nízkým tlakem (prý první dva trimestry normálně tlak klesá, třetí stoupá). Při prášcích jsem měla 100/60, motala se mi hlava, takže teď mám měsíc na doporučení vysazeno a uvidím zítra na kontrole.

xenie131
autor
13. čer 2017

@v_erunka takze se muze normalne otehotnet i s vysokym krevnim tlakem? Moc vam drzim pesti at je vse ok. Diky👍

v_erunka
13. čer 2017

určitě 🙂 jen je možné, že pak ke konci zas vyskočí a budou mě hlídat. Uvidíme. A děkuju 🙂

xenie131
autor
13. čer 2017

@v_erunka uf. To ste me trochu uklidnila. Moc bychom prcka chteli. Jeste jednou diky a jeste jednou hodne stesti a zdravi pro vas oba 😉

miacek_pnovice
13. čer 2017

prasky na vysoky tlak beru uz pres 10let. Muj doktor vzdy chtel vedet,jestli planujeme mimco a hned mi menil prasky.. prvni tehu jsem mela problemy az mesic pred porodem,ale dalo se to uhlidat..spis to musis vsude hlasit a hlidat si tlak,protoze pred porodem je hodne dulezity mit tlak v pohode. Ja mam skveleho internistu,hlidal si me a vse konzultoval s pan.doktorkou na gynde. drzim palce,at je vse ok a hlavne to zdravicko

xenie131
autor
13. čer 2017

@miacek_pnovice dalsi skvela zprava. Hned sem fakt trochu klidnejsi. Prvni tehu jsme meli spontani jednovajecna dvojcata. Od 4 mesice jsem lezela. Kluci sou o mesic driv ale v naprostem poradku. Po tydnu sme sli vsichni 3 domu z porodky. Co by clovek pro ty prcky neudelal. Hlavne aby bylo vse v poradku. Diky moc 😉

lavita
14. čer 2017

Ja se lecim uz x let s tlakem,u prvniho tehotenstvi jsem mela trochu probleny,max davka dopegytu i vasocardinu,ale jako bylo to v pohode,jen jsem se musela hlidat.a ted u druheho mam zas paradoxne tlak nizky 🙂 jo a ty tlaky jsem mela mnohem vyssi,140/90 bych povazovala za uspech

xenie131
autor
14. čer 2017

Ženy diky moc. Hned je mi veseleji. Snad to vse dobre dopadne zklidnim se i a vse bude ok. I vam vsem hlavne zdravi pro vas a vase prcky.

piskle89
15. čer 2017

@xenie131 Já mám také vysoký tlak. Nikdo sice nerozumí proč, ale už to tak je několik let. Beru léky a jsem hlídaná. Tlak mám s léky 120/80. Ukázkový. Teď už pracujeme na miminku. Ještě před vysazením jsem šla k dr., léky mi změnila na takové, které se mohou i v těhotenství. Vše se konzultovalo i s gynekologem a věřím, že to bude v pořádku 🙂 Jen si myslím, že nás budou víc hlídat 🙂

xenie131
autor
16. čer 2017

@piskle89 tak to je super. Jj s tim hlidanim pocitam. I kdyz sem doufala ze si to tentokrat uziju a ne ze bude klidovej rezim jako s dvojcaky😀 ale co uz. Hlavne aby bylo vse ok. Drzim pesti a at jsou brzy dve carky a vse je v poradku👍