Vyšší tlak před porodem (bez preeklamsie). Zkušenosti?

caprissone
12. čer 2021

Krásný dobrý večer 🙂 potřebuji krapet uklidnit. Porod se kvapem blíží, momentálně jsme v 38. tt. Na poslední kontrole v porodnici mi zjistili, že se mi zvýšil krevní tlak, naměřili mi 140/90. Docela mě to vyděsilo, jelikož jsem ten typ, co celý život má 100/70 a během těhotenství tomu nebylo jinak. Udělali mi samozřejmě krevní testy, aby vyloučili preeklamsii atd. Všechno je v pořádku. Doma se mám 3x denně měřit a dofrčet, pokud překročím magickou hranici 150/100. Zajímalo by mě, jestli máte nějaká podrobnou zkušenost.. s tím, že se Vám prostě jen zvýšil tlak, něco jako "příznak" blížícího se porodu. Ať se na to snažím sebevíc nemyslet, pořád mi to šrotuje v hlavě.

Moc děkuji za zkušenosti!!

marcicek84
12. čer 2021

@caprissone pokud nemas bilkovinu v moci,tak bych nestresovala...ja mela taky tak nejak pred TP vyssi tlak a jeste jsem prenasela a porod mi museli nakonec vyvolat...

pampeliska1313
12. čer 2021

Buďte v klidu. Taky mám vyšší tlak, medikaci (i když malou dávku) tlakoměr neustále při ruce a jediný co mi chybí do preeklampsie je bílkovina v moči. Je nás takhle určitě víc a neznamenalo to nic tragickýho. 🙂

martt
12. čer 2021

@caprissone Ja jsem měla vyšší tlak zhruba od 35 týdne. Mela jsem tlak zhruba těch 140/90. Mne ještě k tomu bolela hlava, ale tu jsem mela od krční páteře. 3 krat denně jsem si měřila tlak a mela jsem ho dobrý a rodila jsem normálně v terminu bez komplikací s normálním tlakem. Hlavně se nestresuj po tom by ti mohl tlak lítat na horu také. Bude to dobrý. 🙂

gruyerre
12. čer 2021

@caprissone taky jsem měla vyšší tlak a na konci těhotenství dokonce hraniční hodnoty i přes maximální dávku léků. Vše ale dopadlo dobře. Nestresuj se, bývá to docela časté, ale hlídej si to 🙂

janinaklinku
12. čer 2021

@caprissone také jsem měla vyšší tlak, dvakrát jsem kvůli tomu strávila den v nemocnici, ale vždycky všechno dopadlo dobře. Takže nestresovat se 🙂

klea81
10. črc 2021

140/90 je stále hraniční norma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru