Chronický zánět močových cest. Co mi poradíte?

Zodpovězené
27. lis 2019

Dobrý den,

píšu, protože jsem už zoufalá. Můj problém odstartovala streptokoková angína letos v květnu (Ospen 10 dnů). Měsíc na to zánět močového měchýře (zvýšené crp, krev a bakterie v moči) - nasazen Furolin. Na ten se mi po 4 dnech užívání projevila alergie (vyrážka na rukou a nesnesitelně silný pocit na zvracení). Po rozboru moči mi bylo sděleno, že už jsem zdravá a další léčba není nutná. Do dvou měsíců opět zánět, nasazen Biseptol, do třech týdnu opět zánět, nasazen Amoksiklav. Všechny léky jsem dobrala, vždy jsem přišla na kontrolu moči a vždy bez nálezu krve a bakterie v moči. Teď mám opět nález.
Tentokrát jsem zašla na urologii i gynekologii. Urolog napsal Ofloxin (kontrola v podstatě neproběhla) a doporučil dlouhodobě brát Biseptol po styku. Gynekolog mi řekl, ze by to neřešil, provedl stěry na chlamydie a doporučil Wobenzym a přírodní léky. Týden se prolévám urologickým čajem, beru brusinky, dmanosu, lichořeřišnici, Wobenzym, Urivac a zkouším to bez antibiotik. Je mi střídavě hrozně. Bolest a řezání při domočování je trvalá, moč stále zakalená. Do toho se přidala vaginální mykoza (řeším Canestenem).

Můj dotaz je: Mám si vzít ty (během půl roku 5.!!) antibiotika? Nebo vytrvat v přírodní léčbě?

V noci vstávám cca 4 krát na močení, přes den jdu i 30 krát....

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to musí být peklo. Nepíšete, jakou bakterii Vám tam nacházeli, ale předpokládám, že E. coli. Na Vašem místě bych zkusil intenzivní kúru BLOKURIMA URO+ (3+1 sáčky denně tak dlouho, jak bude potřeba a po normalizaci 1 sáček na noc).

Mykózu máte určitě po těch ATB, nezapomeňte také na vaginální laktobacily na závěr ATM.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň