12 dní zpožděná menstruace. Jít k Dr. nebo ještě počkat?

Zodpovězené
8. srp 2023

Zdravím,

mám zpožděnou menstruaci 12 dní, testy mám negativní, ale některé příznaky by byly - neustálý hlad, bolesti pod pupíkem. Stalo se mi to pouze jednou za život. Mám 32 let, jsem 7 let po císaři.

Myslíte, že bych měla dojít k Dr. pro vyvolávačku?

Nechci ale dělat ze sebe něco, že něco mi je a hned poběžím k Dr.

Nebo mám ještě počkat?

Děkuji

Dobrý den,

v případě, že se menstruace opozdí o více než 2 týdny, tak je vhodné injekci na vyvolání menstruace aplikovat. Důvodem je prevence silného a prodlouženého, tzv. dysfunkčního krvácení.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz