14 dní bez MS, negativní testy. Nemusí test ještě ukázat těhotenství?

Zodpovězené
16. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. 14 dní se mi neobjevily měsíčky, naposledy jsem je měla 27.4. 2020 a měly přijít zase 28.5. 2020 a měsíčky nikde.
5.5. 2020 jsem byla na preventivní kontrole u pana doktora, ke kterému jsem přešla od svého dřívějšího doktora a bylo mi řečeno, že je vše v pořádku, a že podle vajíček by měla do týdne přijít ovulace. Během toho týdne jsme s přítelem měli nechráněný sex a o miminko jsme se sice nesnažili, ale uvítali bychom ho.
3.6. 2020 jsem měla 4. den zpoždění a pobolívalo mě v podbřišku, jako kdyby mi měla přijít menstruace, ale nepřišla. Dále jsem začala pociťovat bolest prsou, ale jen obden a únavu.
Dělala jsem si 2 těhotenské testy, jeden byl negativní a druhý slabounký duch a dneska mi to nedalo a udělala jsem si ho znovu, ale byl negativní. Ke svému gynekologovi jsem objednaná na 15.6., ale bojím se, že mi řekne, že nejsem těhotná.

Myslíte, že test nemůže v mém případě ještě projevit těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,
těhotenský test z moči je velmi spolehlivý. Je-li negativní, je těhotenství velmi nepravděpodobné.
S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz