Antikoncepce a krevní sraženina v nártu. Co myslíte?

Zodpovězené
9. dub 2020

Dobrý den,

o zvýšeném riziku krevních sraženim v souvislosti s užíváním HA vím. Nicméně vždy jsem četla o sraženinách v lýtku nebo na stehnu. Teď k mému dotazu: HA jsem začala užívat před 10 dny a poslední 3 dny mě bolí nárt při chůzi. Nejsem si vědoma, že bych si ho někde narazila.

Je možné, aby se sraženina projevovala pouze bolestí v nártu, bez dalších příznaků, jako je otok nebo změna barvy v místě bolesti, a to již po týdnu od začátku užívání HA?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsem gynekolog a nejsem tudíž kvalifikován se vyjadřovat ke krevním sraženinám.
Doporučuji ihned návštěvu Vašeho praktického lékaře a vyšetření.
Máte-li nyní podezření na sraženinu, hormonální antikoncepci vysaďte ještě před návštěvou lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz