Bolest při sexu. Může to souviset s dřívější mykózou a s užíváním HA?

Zodpovězené
15. pro 2022

Dobrý den,

už skoro rok mám bolesti během sexu. Ze začátku to bylo snesitelné, ale posledních cca 5 měsíců je pro mě nemožné provozovat pohlavní styk kvůli neobjasnitelné bolesti. Pochva se vždy stáhne a nastoupí řezavá bolest. Během tohoto roku jsem se několikrát potýkala s mykózou a také jsem začala užívat hormonální antikoncepci.

Myslíte si, že by to mohlo nějak souviset, popřípadě jestli Vás napadne nějaká další možná příčina bolesti, budu moc vděčná za odpověď.

Děkuji

Dobrý den,

souvislost obtíží tak, jak je popisujete, s hormonální antikoncepcí či dřívější mykózou je málo pravděpodobná. Doporučuji konzultovat se svým gynekologem. Pokud ten vyloučí gynekologickou příčinu obtíží (může být nutné i provedení laparoskopie), tak je potřeba řešit se svým praktickým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz