Bolesti a tlak v pochvě po styku. Může to být prolaps?

Zodpovězené
11. pro 2023

Dobrý den,

už týden mám silné bolesti v pochvě, tlak v pochvě - pocit jakoby mi tam něco vadilo, tlačilo mě. Pocit natržení. Začalo to 1-2 dny po sexu. Moč v pořádku, kvasinky vyloučeny, ale ani po týdnu to nepřešlo.

Může to souviset s nějakým zraněním při sexu?

Styk jsme měli v den skončení menstruace a dva dny po sexu jsem trochu krvácela. Stalo se mi to poprvé. Je mi 29. Děti nemám.

Může to být prolaps?

Děkuji

Dobrý den,

v případě, že jste nerodila, je pravděpodobnost prolapsu velmi malá.
Pouze vyšetření u Vašeho gynekologa může odhalit možnou příčinu obtíží.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz