Bolí to čím dál víc. Jsou normální časté bolesti při ohnutí a časté tvrdnutí břicha?

Zodpovězené
22. led 2020

Hezký večer, pane doktore,

dnes jsem byla u mé paní gynekoložky s tím, že jsem jí řekla o mém problému. Jsem 31.tt a posledních pár dnů mě bolí v tříslech a mám křeče do podbřišku a tvrdne mi často břicho. Má paní gynekoložka mi řekla, že je to normální, že mám pít Magnesium. Poté mi řekla, že malá je natlačená hodně na spodku, a že je to v tomto týdnu normální ☹.

Jsou normální i ty časté bolesti při ohnutí a nebo, že mi tak často tvrdne břicho?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

situace, kterou popisujete, je v těhotenství normální. Souvisí s anatomickým zachycením dělohy v pánvi. Postup Vaší lékařky je správný a obvyklý.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz