Clostilbegyt. Je možné dávat 2x v jednom cyklu?

Zodpovězené
16. bře 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, mám PCOS a dr. mi napsala Clostilbegyt. Vždy jsem na něj reagovala dobře, jenže tento měsíc nic. Byla jsem na utz 10dc, kde byly dle dr. jen drobné folikuly na každém ováriu. Měla jsem jít na IUI, takže mi napsala znova od 12dc na 5 dní Clostilbegyt 1-0-1 a za 5 dní znova utz.

Je tohle možné dávat v jednom cyklu 2x?

Co když ty folikuly přece jen dorostou?

Nemůže to mít pak nějaký dopad na zdraví?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

existuje velké množství variant stimulačních protokolů.
Máte-li pochybnost, komunikujte o tom otevřeně se svým lékařem a nechte si medikaci zdůvodnit - to je základ rozptýlení obav.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz