Rozhozený cyklus po Clostilbegytu. Máte zkušenost?

ivybee
22. srp 2019

Všechny zdravím👋🙂,
chtela bych se zeptat, jestli je tu někdo, komu se rozhodil cyklus po Clostilbegytu, Duphastonu a Ovitrellu? Normálně mívám cykly asi 28 - 32 dni. Dnes jsem 41.DC, testy negativni, UTZ taky nic. Má někdo zkušenost? 🙄
Děkuji 🌷

hermij
22. srp 2019

Osobní zkušenost naštěstí nemám, protože tyto preparáty znám a nikdy bych si je nenechala nasadit 🤐 Než na něco kývneš (a to prosím neber jako kritiku, ale radu do života 😔), tak si pročti příbalové letáky. Ta hromada informací tam není jen tak pro nic za nic... Co z toho Ti dali? Všechno? 😲😲 Snad ne... to by snad dali jen kdybys podstupovala IVF. A na UZ "nic" znamená co? Ani zrající folikuly nebylo vidět? Bylo po ovulaci? To by dr. viděl/a.
Pokud se špatně nasadí jakýkoli z těchto léků, tak dojde k zablokování ovulace. Co potom? Buďto dojde k jejímu "vynechání" a dorazí spádové krvácení (tzv. anovulační cyklus), anebo k ovulaci dojde, ale až za čas... prostě až oocyt dozraje ve folikulu. Může jít i o klasické nežádoucí účinky těchto stimulantů, kdybys měla další přídatné obtíže, tak pozor na hyperstimulační syndrom. Doporučuji čekat. Pořádně své tělo vyživ, aby se z toho dostalo a začalo fungovat samo. Na játra kopřivový čaj nebo ostropestřec či pampelišku. Svému tělu doplň vitaminy a minerály - C, E, B6, B9, B12, selen, zinek, hořčík, železo, omega-3 MK. Ze stravy (ideálně organická strava, bio apod.) nebo z kvalitnějších doplňků. Přeji, ať se tělíčko brzy vzpamatuje.

ivybee
autor
22. srp 2019

@hermij Děkuji za odpověď. Všechno probíhalo tak, jak mělo - folikuly krásné, ovulace se chystala, předchozí cyklus normální,.. Jen moje doktorka měla zrovna dovolenou a měla zástup, kterej byl prisernej! Nevzal mi krev a chtěl mi píchnout vyvolavacku, byl arogantní a nebyl schopnej mi říct, co se tam děje. Řekl mi, ze vidí nastimulovaný folikuly, ale ještě malý a ze se nedá říct, co teď bude. Řekla jsem, ze vyvolavacku nechci a utíkala jsem pryč. Počkám, až se dá tělo do pořádku, vitaminy mam a když pristi tyden nic, zajdu si už ke své doktorce.
Jen jsem chtela vědět, jestli náhodou někdo nezažil něco podobnyho 🤷‍♀️

ivybee
autor
22. srp 2019

@hermij Pribalové letáky jsem četla, šlo mi spis o něčí zkušenost 🙂

hermij
22. srp 2019

Jé, tak to bude cajk. To proběhla ovulace jistě později, anebo se k ní ještě jen teprve schyluje ;) Pokud nebolí břicho, tak dobrý. Ale kombinace těch 3 léků je fakt síla... co to jde, zkusit spoléhat na své tělo, i kdyby měla ovulace probíhat 30-40. den cyklu :( Ovitrelle stimuluje růst, Clostillbegyt spouští praskání folikulů (ať jsou jakkoli velké a zralé, bohužel) a Duphaston se pak snaží, aby se případně oplodněné vajíčko udrželo. Je toho moc, co se po těch umělých hormonech chce :( Tak držím pěsti 🙂

ivybee
autor
22. srp 2019

@hermij Jak to, ze se tak orientuješ? 🙆‍♀️

hermij
22. srp 2019

@ivybee Jsem z oboru...

ivybee
autor
22. srp 2019

@hermij To ti závidím!

corry21
22. srp 2019

Mno jen pro upřesnění clostil stimuluje a ovitrelle podpoří prasknutí folikulu.

ivybee
autor
22. srp 2019

@corry21 Já vím, myslim, ze se hermij jen prepsala 😃

aleenka1234
23. srp 2019

@ivybee tak ona hlavně hermij není žádná odbornice. Opravdu na vše nestačí heřmánkový čaj 🙂

ivybee
autor
23. srp 2019

@aleenka1234 Každej upřednostňuje něco jinyho.🙂 Z logickýho hlediska vím, ze je lepší nejdriv zkusit přírodní věci než do sebe porad cpát chemku.. Ale já vyrostla v nemocničním prostředí a mám to trosku jinak 🤷‍♀️

hermij
23. srp 2019

@aleenka1234 A já někde doporučovala heřmánkový čaj? 😃 I když ten je výborný třeba na problémy s menstruací, pomáhá uvolňovat křeče 😉
S léky jsem se upsala, je to naopak.