Epileptický záchvat a začátek těhotenství. Bude vše v pořádku?

Zodpovězené
17. led 2020

Dobrý den, pane doktore,

mám na Vás otázku. Včera jsem prodělala velký epi záchvat se ztrátou vědomí a minuly týden v pátek mi podle krve bylo potvrzeno těhotenství, hCG bylo 476. Mám strach, aby ten záchvat neměl vliv na těhotenství. Už jsem prodělala SP a loni v srpnu ZT s revizí dělohy.
Těhotenství je plánované, užívám kyselinu listovou a Fertipronu už před i v průběhu těhotenství. Na ultrazvuku ještě nic samozřejmě vidět nebylo, ale včera po tom záchvatu mi nebylo dobře, tak jsem raději jela na pohotovost. Podle poslední menstruace by jsem měla být včera 4+5.tt a paní doktorka se dívala ultrazvukem a už byla v děloze dutinka, která odpovídá týdnu 5+2.tt.

Myslíte, že bude vše v pořádku?

Jaký je na to Váš názor?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v počínajícím těhotenství je riziko malé.
Epileptický záchvat může spíše uškodit ve vyšším stupni těhotenství - hrozí riziko poranění - např. při pádu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz