6+2tt a špinění. Bylo vše v pořádku? Co pomohlo?

1306
17. dub 2020

Ahoj holky, už 10 dní špiním, dnes jsem byla na ultrazvuku, potvrzené těhotenství v děloze, srdeční akce také, ale to špinění mě děsí, prosím, ozvěte se vy, co jste také špinily a vše bylo v pořádku, momohlo Vám na to něco? Doktor říkal, že zatím vypadá vše v pořádku, ale to špinění mi nedá spát....

loylii
17. dub 2020

@1306 utrogestan a lezet

corry21
17. dub 2020

Taky jsem to tak měla, byl tam hematom co se čistil. Utrogestan u přirozeného nekomplikovaného početí většinou nemá význam. Nějaký ascorutin a podobně taky ne, krvácení je jen dusledek neceho jineho. Klidový režim v prvním trimestru je taky spíš tak pro klid těhotné. Pokud teď má dojít k potratu tak je to z největší pravděpodobnosti z genetické příčiny a to nelze ovlivnit.
Jestli jsi byla dnes na kontrole a všechno bylo v pořádku, tak se neboj, někdy to tak fakt je a ani se příčina nenajde. Držím palce ať to probíhá vše jak má 🙂věřím že na klidu to nepřidá, ale zkus to!

1306
autor
17. dub 2020

@corry21 Když mě žádný hematon nenašel, sám neví, čím to může být způsobené, jen mám pocit, že dnes po ultrazvuku je to trochu víc, než jindy. Tak uvidím, jak to bude dál..

calvac
17. dub 2020

@1306 spinila jsem dost dlouho, pomohl Utrogestan a klidek.

1306
autor
17. dub 2020

@calvac Mě dr řekl, ze je to jen placebo, že kdyby existovaly prášky na udržení, tak nejsou žádné potraty.. Navíc říkal, že zvyšují těhotenské příznaky, pak si žena myslí, že má všechny možné příznaky a přitom to není pravda, protože je to z těch prášku.. Tak nevim, jak se k tomu postavit..

calvac
17. dub 2020

@1306 nevim, ale ja jsem po Utrogestanu prestala spinit dost rychle.

corry21
17. dub 2020

@1306 je to tak, nic na udržení opravdu není. Že někomu "zabere" je většinou tak že by to přešlo samo k sobě. Ale to se samozřejmě nedá nijak ověřit 😄 po vaginálním ultrazvuku to může být víc, čípek je překrvený, stejně jak po sexu. Fakt neboj, dneska dopadla kontrola nejlíp jak mohla , je to velmi častá věc, jen to člověka hrozně znervózňuje...

1306
autor
17. dub 2020

@corry21 Moc díky, mam toho za sebou uz opravdu hodne a tak proste mam strach..

9radka9
17. dub 2020

Já přesně ve Vašem týdnu splnila, jednou i hodně, jako bych se pocurala, nic jsem nebrala, teď tu vedle mne leží týden stare miminko, hodně jsem ležela, po asi 14 dnech to přestalo

9radka9
17. dub 2020

*špinila

9radka9
17. dub 2020

Můj doktor říkal, plod co se má udržet se udrží, prášky nejsou potřeba, úplně souhlasím...co není v intenzitě menstruace a čerstvé krve je normální, je to tou hormonální změnou

1306
autor
17. dub 2020

@9radka9 Moc děkuji za Vaši odpověď, teď jsem díky karanténě doma, tak se šetřím, ale po tom všem, co mám za sebou, se všeho děsím...

handulkak
17. dub 2020

@1306 já jsem spinila taky okolo tohohle týdne. Utrogestan jsem dostala. Dokonce v nejvyšší dávce, pak ještě léky na stěnu cév. Zabralo to rychle. A po prvním těhotenství - kdy mi hrozil předčasný porod a nikdo nevěřil, ze neporodim, tak si myslím, ze i placebo má efekt 😁 protože jsem nakonec rodila skoro v termínu.

1306
autor
17. dub 2020

@handulkak A Uteogestan jste zaváděla nebo polykala, tak ja nevim, doma ho mam a to celkem hodně, jen jsem četla, že vedlejší účinky je právě špinění...

handulkak
17. dub 2020

@1306 měla jsem polykat, ale byla jsem nepoužitelná. Takže jsme se dohodli na zavádění.

eithelwing
17. dub 2020

Měla jsem utrogestan a asi to fakt jako placebo zabralo. Klid jsem extra nedrzela, ale prostě u prvního i teď u druhého těhotenství jsem si řekla, že co se má stát, stane se. A dopadlo to dobře. Tedy druhé mám ještě pet týdnů do porodu. 🙂
Podle mě je to hodně o psychice, ale v prvním trimestru ti nikdo nic nezaručí.

tasimia
17. dub 2020

@1306 ahoj, neboj se 🙂. Určitě bude vše v pořádku, já jsem špinila do 13tt pak to záhadně přestalo, nebrala jsem ani Utrogestan ani Ascorutin... doktorka o tom věděla. Vždy akorát říkala, že kdyby se mi přidaly křeče nebo krvácení okamžitě na pohotovost. Každopádně teď jsme 24tt a vše v pořádku. Odpočívej 🙂.

1306
autor
17. dub 2020

@tasimia Moc děkuji, ja mám za sebou 1 potrat dvojčat v 7tt, pak 3x mimoděložní (1x v levým vejcovodu, po druhé v pahýlu neuzavřeného stejného vejcovodu a po třetí v rohu děložním), 1x neúspěšné IVF a loni v srpnu se objevily jen plodové obaly bez embrya... Takže se těm mým strachům snad ani nikdo divit nemůže...

tasimia
17. dub 2020

@1306 samozřejmě to chápu, ale stress miminku nepomáhá. Uvidíš, všechno bude v pořádku, držím palce. Špinění se neboj, popřípadě kdyby cokoliv, tak to konzultuj s doktorkou.

1306
autor
17. dub 2020

@tasimia A nikdy ti nepřišli na to, proč si špinila? A špinila si denně?

tasimia
17. dub 2020

@1306 nene nepřišlo se na to.. a ano denně a měla jsem k tomu takové jemné bolesti v podbřišku jako kdybych měla dostat MS, takže jsem tu potvoru pořád čekala až teda jsem šla na gynekologii, že už asi měsíc někdy slabě někdy trošku více špinim a zjistilo se, že jsem těhotná.... A opravdu chvíli po 13tt jako kdyby utlo. Já vím, že to teď vyzní úplně naprosto blbě a nepravděpodobně, ale brala jsem to tak, že je miminko v pořádku. Na screeningu jsem se ptala přímo doktorky a oba mi vysvětlovala, že špinění v těhotenství je běžný jev, pokud nekrvacim a nemám bolesti, vše je v pořádku..

dejvitka
17. dub 2020

@1306 mam 2 zkusenosti. Prvni spineni zacalo kolem 6 tydne, bylo mirne, ale trvale, kazdy den, skoncilo revizi pro zamlkle tehotenstvi v 9tt. Druhe spineni opet cca od 6 tydne, nekdy i cerstva krev, hodne silne spineni, ktere me pokazde vydesilo, z tohoto tehotenstvi mam ale chlapecka, tehotenstvi jinak bezproblemove. Spinila jsem az do 15tt. Vzdy to zacalo, 2-3 dny jsem spinila a zase to prestalo. Pak treba 3 dny nebo tyden nic a zase znovu. Hematom nebyl, na cipku nic, plod v poradku. Doktorka nenasla pricinu, byla jsem i v nemocnici, take nic. Moc drzim pesti at je to ok.
U prvniho jsem dodrzovala klidovy rezim, lezela u druheho ne. Spineni se objevovalo a mizelo nezavisle na pohybu. Utrogestan a Ascorutin jsem brala u obou. Doporucili mi to v nemocnici, ale take myslim, ze to efekt nema, stejne jako lezeni. Pokud je plod v poradku, dopadne to vsechno dobre.

aneta15
17. dub 2020

@1306 já také spinila a nikdo nevěděl proč, později se zjistilo, že jsem měla vcestnou placentu ...placentu v porodních cestách....nebrala jsem nic, můj gynekolog i na pohotovosti mi lékař řekl, že nefandi chemii a pokud se má plod udržet tak se udrží. Že to je všechno stejně jen placebo efekt. Vše je v pořádku, jsem před porodem a placenta se vytahla, takže můžu rodit přirozeně

1306
autor
19. dub 2020

@corry21 ještě se zeptám, zaváděla si nebo polykala?

corry21
19. dub 2020

@1306 já jsem nebrala nikdy nic

burnette
19. dub 2020

Já mám podobný problém v prosinci jsem měla samovolny potrat a teď jsem opět těhotné ležím, odpočívám, beru Utrogestan, Acidum folicum magnosolv a jód. Lék na udržení těhotenství sice není. Ale určitě číte zvyšuje účinky hormony a minerály které jsou potřeba k zdravému těhotenství.

papousekpaja
19. dub 2020

@1306 ahoj, ja nejen ze spinila, spis jsem slabe krvacela prvni 2 mesice s prestavkama a zitra zacinam 34 tyden. Taky doktor nevedel z ceho to je a me utrogestan zabral, to spineni az krvaceni se mi vzdy obevilo po nasazeni prasku az kdyz jsem si ho z urcitych - hygienickych - duvodu nemohla zavest, kdyz jsem nebyla doma, pri velkem tlaceni pri zacpe na wc a nebo, kdyz jsem si dala delsi prochazku.

1306
autor
19. dub 2020

@corry21 promin, spletla jsem si jmeno 🙂

1306
autor
19. dub 2020

@papousekpaja moc děkuji za tvůj příspěvek, rozhodla jsem se, že od dneska ho taky zacnu 3x denne zavadet a uvidime. Take citim, ze po prochazce je to o trochu horší, ale mame dva pejsky a ty ven proste musi a navic dr mi prochazky i doporucoval. Jen me to desi pri kazde navsteve wc, jak jsem psala vys, uz toho mam za sebou opravdu hodne, celkove se snazime pres 4 roky, tak se proste desim a do kontroly daleko...

papousekpaja
19. dub 2020

@1306 me trvalo 6 let, nez se obevili // na testu, s ex manzelem to neslo ( na testy nechtel) , s byvalym pritelem taky ne ( na testech jsme byli, oba v poradku) a co jsem se znovu po 10 letech odlouceni ( tehdy nam vztah s urcitych duvodu nevysel) dala zpet s drivejsim pritelem co byl pred exmanzelem, tak to vyslo hned na prvni dibrou, jenze prave s problemy, hlavne dej bacha na tu zacpu, muzes si z ni i vytvorit hematom na deloze jako ja, ve 13 tydnu jsem najednou masivne krvacela a byla ve spitalu a den po tom, co me pustili mi umrel tata (1.12.), takze opravdu skvele zacatky tehu 😞.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru