Neberu kyselinu listovou, bude mimi v pořádku?

joann
18. led 2018

Dobrý večer, dneska sem byla na gynekologii kde mi potvrdili těhotenství. Už jsem 9tt. Bohužel jsme miminko neplánovali takže od začátku neberu kyselinu listovou. Může být i přesto vše v pořádku? Má takový vliv na vývoj miminka? Děkuji za odpovědi

jaanicce
18. led 2018

Clovek je na planete tisice let a myslim, ze v te dobe zeny nejakou kyselinu lisovou fakt neresily.. Mne potvrdili tehotenstvi az v 11tt a listovku jsem brala sem tam a nemam dojem, ze by to malou nejak poznamenalo..

kladpol
18. led 2018

@joann Myslím že můžeš být v pohodě. Spousta žen otěhotní neplánovaně a miminka mají zdravé. Jsi teprve v 9tt, tak máš podle mě ještě čas to dohnat 🙂.

linee
18. led 2018

Nasad listovku ted.Nemusis,nekdo bere az kdyz zjisti,ze je tehu.Take zavisi,jak se stravujes.Uzivej tehu a mene stresu😉

pabka
18. led 2018

Nebrala jsem ji ani před ani při těhotenství, deti mám dvě a zdravé. Neboj 🙂

nikoulinka
19. led 2018

@joann já nebrala žádnou. A malý je úplně zdravy ☺

guinea
19. led 2018

@joann Pokud máš Leidenskou mutaci (nemusíš o tom vědět, prý ji má 10-20 % evropské populace), tak by ti u nás prodávaná listovka (nenaštěpená nebo jen z části naštěpená) mohla spíš uškodit, a to bohužel ještě hodně našich doktorů neví, i když jsou i výjimky. Já si tu naštěpenou nechávám dovážet z ciziny. I ten Femibion bohužel obsahuje větší část nenaštěpenou...Takže někdy je lepší i nebrat 🙂

kosi_cek
19. led 2018

Nikdy jsem nic takového, ani jiné doplňky nebrala (ani v těhotenství, kdy jsem kojila a plánovaně otěhotněla), zatím vždy vše vpořádku (nejen miminko, ale i já). Ps. např. zeleninu prakticky nejím, listovou už vůbec, tak jen abych uklidnila, že můj jídelníček určitě nebude výstavní.

joann
autor
19. led 2018

Taky se uklidnuji tim že nějaká listovka mi přece nemůže zaručit zdravý dítě. Tak snad všechno dobře dopadne. Moc děkuji za odpovědi

sell1
19. led 2018

Listovku jsem brala jen chvilku, bylo mi po ni vždy zle a syn se narodil naprosto v pořádku a je zdravý. 🙂

joann
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavla70
19. led 2018

mam 2 deti ani pred tehu ani behem tehu jsem nic nebrala a to jsem starsi mamina a obe deti zdrave

joann
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
joann
autor
19. led 2018

@nikoulinka a teď u druhého berete? 😊

nikoulinka
20. led 2018

@joann take ne, a vse v pořádku. I podle krve.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru