Kyselina listová. Způsobuje hlad?

taknejakja
16. črc 2021

Zdravím holky. Mám dotaz ohledně kyseliny listové. Beru folát 2 tabletky denně dle návodu. Beru ji už třetí měsíc. Ze začátku jsem brala nepravidelně, teď už měsíc denně. Snažíme se o miminko. A poslední týden mám pořád neuvěřitelný hlad. Ale fakt strašný, ale porce jím stejně velké, jako vždy. Snažím se nejíst víc, protože nechci přibrat. Ale můj dotaz je, zda je možné, že mi ten vlčí hlad způsobuje právě kyselina listová? Vím že je to vitamín B a ten zvyšuje chuť k jídlu, ale kvůli cystam jsem dříve několik let brala thiamin, což je také vítamín B a tohle se mi nestalo. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za odpovědi.

martulka88
16. črc 2021

@taknejakja To mi přijde jako nesmysl. Beru listovku skoro dva roky. Ano, byla jsem hladová a jedla víc, ale to už bylo v pokročilém stádiu těhotenství. Jinak hlad můžeš mít i z ovulace, PMS atd...

katy166
16. črc 2021

@taknejakja ahoj. Také beru pravidelně kyselinu listovou, ale nemám po ní hlad jak píšeš ty. Spíš mě napadá, máš v jídelníčku dost bílkovin? Bílkoviny tě dostatečně zasytí a díky tomu bys pak neměla mít ten vlčí hlad nebo chutě na sladké.

taknejakja
autor
16. črc 2021

@martulka88 no mě to přijde právě divné. Protože to se mi ještě nikdy nestalo. A je to dost otravné, když mě v noci budí hlad a protože fakt v noci jíst nejdu, tak pak nemůžu spát 🙈.

taknejakja
autor
16. črc 2021

@katy166 chuť na sladké nemám vůbec. A bílkovin jim asi stále stejně. Tak nějak normálně. Mám dvou letého syna, tak v podstatě denně vařím a v podstatě skoro vždy s masem 🤷‍♀️ ale děkuji za odpověď. Zkusím možná přidat víc bilkoviny večer, ať mě to zasytí aspoň na noc a snad to brzo přejde 😁

katy166
16. črc 2021

@taknejakja dost záleží i na tom, jaké maso jíš. Budu držet palce, ať to pomůže 😊

majili
17. črc 2021

@taknejakja a nejsi uz tehotna? U me to byl prvni a temer jediny priznak. Mela jsem co hodinu a pul uplne desivy hlad z niceho nic.

andycr
17. črc 2021

@majili také jsem to tak měla 2x.

taknejakja
autor
17. črc 2021

@majili já nevím. Spíš si myslím, že ne. U syna jsem tohle neměla. Tehdy jsem poznala, že jsem těhotná až když nepřišla menstruace a kdyby to neukázal test, tak bych to nepoznala dokud bych neměla buben 🤣 ale napadlo mě to teda taky. Dělala jsem si dnes ráno test a řekla bych, že tam nic nebylo. Možná se ukázala tak akorát ryska. Ale mám ještě 3 dny do termínu ms. Další test udělám až když to nedostanu. V lovení duchů se moc nevyžívám. Hlavně před 4 měsíci jsem měla biochemické těhotenství. Tak už jsem poučená, že i pozitivní test nic neznamená. Ale tak nějak mám vnitřní pocit, že těhotná nejsem a spíš je se mnou něco divného. Možná štítná žláza? Uvidíme, co z toho bude. Každopádně děkuji za komentář ❤️

andycr
17. črc 2021

@taknejakja větší hlad u poruchy štítné žlázy může být, jednalo by se o hyperfunkci. Zkus test za 3 dny. Držím palce 🍀

taknejakja
autor
17. črc 2021

@andycr děkuji 😉❤️

majili
17. črc 2021

@taknejakja me to zacalo taky jeste par dni pred terminem menstruace. Treba to klaplo 😉🍀