Vitamíny k otěhotnění. Pomohly (Mamavit nebo kyselina listová)?

stastnamatka07
5. říj 2020

Ahoj, plánujeme druhé dítě, snažíme se půl roku a zatím nic.
Brala některá vitamíny Mamavit nebo kyselinu listovou a pomohlo to ? Četla sem hodně diskuzí, kde pomohlo brát vitamíny a podařilo se na první pokus. Díky, mějte se

tasimia
5. říj 2020

@stastnamatka07 ono to někomu pomůže a nekomu ne. Za mě vyhozený peníze.

jjasmina
5. říj 2020

Já teda brala listovku, ale jestli to bylo zrovna tím, asi neee. Spíš jsem otěhotněla až sme se vyprdli na nějaký plánování, počítání ovulace apod

stastnamatka07
autor
5. říj 2020

@tasimia Já to mám doma, tak že pro mě to vyhozený peníze nejsou a jsou jen 2 teorie buď to pomáhá nebo ne.

stastnamatka07
autor
5. říj 2020

@jjasmina Já to taky nepočítám. Ani nevím kdy ji mám a podle mě ta kyselina není blbost 😉

jjasmina
5. říj 2020

@stastnamatka07 Určitě může přispět a každé tělo reaguje jinak

tasimia
5. říj 2020

Samozřejmě souhlasím, někomu to pomůže a někomu ne..

stastnamatka07
autor
5. říj 2020

@jjasmina Taky si myslím.

kachna001
5. říj 2020

To jsou ale vitamíny, které jsou důležité pro plod, až nějaký bude 🤷‍♀️ otěhotnění nijak nepomáhají... Za mě je dobrá fertiprona 👍

pavlusak
5. říj 2020

@stastnamatka07 za me Fertiprona,rozpustne pytlicky,ani ne po dvou balenich jsem byla tehotna

stastnamatka07
autor
5. říj 2020

@kachna001 Pokud si dáte vyhledat MamaVit tak jsou to i vitamíny, které se doporučují před plánovaným těhotenstvím.

stastnamatka07
autor
5. říj 2020

@pavlusak Zkusím, děkuji.

kachna001
5. říj 2020

@stastnamatka07 ano, ale kvůli tomu, aby v těle bylo dost vitamínů a kyseliny listové, pokud to klapne (obecně se doporučuje začít brát minimálně 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím), nijak ale nepodporují to početí... Od toho jsou pak jiné přípravky typu gynex, různé bylinky, inofolic, drmek apod. 👍 Za mě doporučuju před ovulací ještě grepovou šťávu, podporuje tvorbu hlenu 💪

stastnamatka07
autor
6. říj 2020

@kachna001 Díky, zkusím.

i_vet2
7. říj 2020

Ahoj , taky jsem to v těhotenství řešila , byla jsem trhat zub moudrosti s kazem v prvním trimestru , zubarka mě uklidnila , ze je všechno v pořádku , ze lokální anestézie nemůže uškodit těhotenství . Všechno bylo v pořádku , vůbec se neboj. Po trhani jsem byla ještě za cele těhotenství tak třikrát vrtat vždy s umrtvenim a teď už mám doma sestitydenniho chlapečka 😊 chápu ze se bojis , měla jsem to stejne , ale vůbec se nestresuj všechno bude v pořádku miminko to neovlivňuje 😘

i_vet2
7. říj 2020

Ahoj , já brala femibion ale nevím zda to pomáhalo , myslím ze tady ty vitaminy jsou důležité až v těhotenství. Když jsme se snažili nechala sem si spis u bylinkáře namichat čaj k pomoci otěhotnění a ten bylinky pomohli mnohem víc než vitaminy 🙏🏻😀