Hrozící zamlklý potrat. Kdy to vzdát?

Zodpovězené
1. pro 2019

Dobrý den,

první den poslední menstruace u mě proběhl 7.10., tudíž bych nyní 29.11. měla být v 7+4 tt, ale vzhledem k tomu, že mé cykly se délkově dost liší (nejkratší 25 a nejdelší 44), tak může být mé těhotenství i mladší.
Na kontrole v 6+5 tt mi doktor sdělil, že na ultrazvuku nalezl malý myom a prozatím nevidí srdíčko, ale pouze žloutkový váček.
Pozval mě na další kontrolu, na kterou jsem šla v 7+3 tt, kdy mi sdělil, že na ultrazvuku nevidí žádné struktury a že mám přijít znovu za 4 dny, kdy by se mělo rozhodnout, zda mě pošle na kyretáž s tím, že by se mohlo jednat o zamlklý potrat.

Chtěla bych se zeptat, zda je šance, že těhotenství je opravdu mladší a srdíčko i struktura se teprve ukáží nebo je to již málo pravděpodobné?

Také by mě zajímalo, jaká kontrolní opatření se provádějí nebo mohou provádět před konečným rozhodnutím k potratu?

Rrozhodnutí pouze na základě vaginálního ultrazvuku mi přijde nedostatečné.

A na závěr....Pokud by nebylo jiné možnosti, než přistoupit k potratu, tak bych se ráda zeptala, jak jej vyvolat přírodní cestou?

Možnost kyretáže jsem ochotna přijmout pouze při hrozícím zánětu dělohy nebo jako nutné "dočištění" po samovolném potratu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě podezření jsou kontroly a prováděná opatření vždy individuální.
Musíte diskutovat se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz