Zamlklé těhotenství-lze donutit tělo, aby vypudilo samo?

simi1510
30. srp 2016

Ahoj,

Kdyz jsem objevila 2 carky na testu byla jsem stastna... Ale nic se nevyvíjí, jak by melo. V patek jsem byla u doktorky, tam to dle ultrazvuku vypadalo na 5.tyden (ačkoliv dle ms jsem mela byt 6+6), gestacni vacek mel i zloutkovy vacek. Poslala me ke kolegyni na kontrolu toto pondeli. Tam mi rekla, ze se jedna o zamlkle tehotenstvi, ze gestacni vacek odpovida 5+5 a nikde na ultrazvuku zloutkovy vacek. Dneska jsem si zasla pro jiny nazor do Podoli, tam dle utz gestacni vacek velikosti odpovida 7+0, ale nikde zadny plod a nic a ze uz chapou domněnku doktorky.

A ja se tak ptam, mohu neco udelat, pokud je to vazne tak, aby to odešlo samo a nemusela jsem na revizi? Bojim se toho zakroku a kdyz se to v tele nevyviji, tak at si to samo zkratka odejde. Šance, ze by se stal zazrak neni, dle výrazu dnesni doktorky ☹

A druhy den tu uz jen brecim a nevim co delat ☹

kocour1
30. srp 2016

Ahoj, tělo si s tím dokáže ve většině případu samo poradit...jen stačí čekat na pokles hormonu a následující menstruaci...někdo to má zcela bez potíží (chápej, že ani neví, že to není klasická menstruace), někdo má trochu menší porodní bolesti - to jsem měla já - pár pravidelných kontrakcí a bylo po všem...následná kontrola potvrdila, že vše odešlo bez problému...také jsem se bála zákroku pod narkozou, hlavně mi to přišlo zbytečné...doktorka mě pořád tlačila, tak už jsem byla objednaná, naštěstí se to samo spustilo...já být tebou, tak čekám - pokud s tím nemáš problém (někomu vadí, že má v sobě stále připomínku nezdařeného těhotenství), tak určitě vydrž na menstruaci - je to mnohem menší zákrok pro tělo i psychiku...otěhotněla jsem v podstatě následující měsíc a nyní mám dvě zdravé děti, takže hlavu vzhůru, příště už to vyjde🙂

simi1510
autor
30. srp 2016

@kocour1 v teorii mam mit dalsi ms za cca 8 dni...

simi1510
autor
30. srp 2016

@kocour1 jinak prave se chci pokusit vyhnout revizi jak jen to pujde....

simi1510
autor
30. srp 2016

Jinak nevim co si trochu myslet...

veroniquecz
31. srp 2016

@simi1510 Jdi na tu krev, at víš na čem jsi.

skotskaa
31. srp 2016

https://www.modrykonik.cz/forum/o-tom-se-tezko-mluvi/zamlkle-tehotenstvi-co-pomuze-aby-to-vyslo-samo/ Podívejte se prosím na tuhle starší diskuzi, mohla by vám pomoct.

manulenka
31. srp 2016

@simi1510 Já jsem to takhle prožila v únoru, v neděli jsem začla trošičku krvácet, v pondělí už mě bolelo břicho, že ani paralen nezabral a po obědě jsem dostala kontrakce, celé to trvalo asi 3 hodiny, pro mě to byl docela masakr (ještě jsem nerodila 🙂 ) i jsem se pozvracela, ale manžel byl celou dobu semnou, tak jsem se nebála, ale rozhodně bych u toho nechtěla být sama. Možná to budeš mít jako ms, ale možná taky ne :-P Jinak na vypuzení pomáhá šalvěj, horká koupel, masáž břicha a orgasmus... Džím pěsti a dej vědět 😎

ivatko0406
31. srp 2016

@simi1510 ano, telo si s tim muze poradit samo, ale nemusi. To byl muj pripad. Nekolik tydnu ve mne byl mrtvy plod. Dej si na to pozor. Kdyz to dlouho nepujde samo, necekej. Pak se to muze zacit zapouzdrovat a zajizvi se to tam - a to je pak maler. Ne vzdycky to lekari s tou revizi mysli spatne.
Pokud se tu do me nektera chcete pustit, ze ma autorka cekat a kamenovat me, tak si to odpustte. Myslim to dobre. Pokud se to dlouho nevypudi samo, nemela by cekat.

simi1510
autor
31. srp 2016

@manulenka toto melo/ma byt me prvni dite, takze zkusenosti nemam... Sex vcera nic nezpůsobil, i kdyz jsem chvili břicho cítila.... Tak nevim hele... Nevim zda jim jeste verit v tom vsem a nebo zda je mozne ze by se stal zazrak... Je mozne aby behem dne změnili výsledek o 2 tydny???

simi1510
autor
31. srp 2016

@ivatko0406 kdyz je zatim ale podezření lékařů? A mam dva tydny pockat na kontrolu?

stribro4
31. srp 2016

Ahoj, ja si to prozila pred mesicem, mela jsem byt v 11tt ale 'plod' odpovidal 8tt. Ani se me neptali a hned poslali na revizi, o zakroku nevis, jsi v celkove narkoze a zakrok trva 10-15min. Pak jsem si polezela asi 3 hodinky a sla domu. Sice jsem ted dostali zakaz otehotnet 3 mesice, ale myslim ze jsem to 'zvladala' lip nez nejaky cekani... Taky to melo byt me prvni, ale rikam si ze to tak asi melo byt. Celou dobu jsem byla na neschopence kvuli fyzicky tezke praci a od zitra nastupuju zpatky do prace a rikam si ze jeste 'chvilku' a muzeme se snazit dal 🙂

dagmara1992
31. srp 2016

Ahoj holky,
mám za sebou už jeden potrat a ted to vypadá na zamklé těhotenství. V úterý jsem byla u svého dr. a ten mě poslal dnes do nemocnice.... Čekala jsem revizi, ale tam mi řekla, že také nic moc nevidí a nabrala mi krev na testy. V pátek mám přijet znovu a děláme znovu odběry... Když prý bude hodnota HCG klesat, půjdu hned na revizi.... Je normální, kdyby to věděla jistě, že by mě poslala domů? A proč teda říkala KDYŽ budou hodnoty klesat... Řekla jsem to manželovi a ten se drží poslední naděje, ale já nevím jestli je to bezpečné. Aby mě to potom nezlomilo ještě víc než ted.... Děkuji za radu

ivatko0406
31. srp 2016

@simi1510 nerozumim ted - podezreni lekaru? Ja ti neporadim, jestli mas nebo nemas cekat. Jen ti pisu taky ten pohled na vec, ze neni vzdycky nejlepsi napad cekat. Nehleda na to, ze pro me byla i psychicky velka uleva revize - ze je to proste pryc. U me uz nebylo na co cekat, ale asi bych to stejne nezvladla. Nechtela jsem cekat ani do druheho dne, kdyz to muselo byt, preferovala jsem to hned. Pokud ti dr rekne, ze cekat muzes a ty to sneses, tak cekej. Ale pokud to odchazet nezacne, necekala bych. Mudr mi rikal, ze kdyz se toho telo nezbavuje takhle dlouho, tak to muze trvat jeste klidne dalsich x mesicu!

ivatko0406
31. srp 2016

@simi1510 porad se s lekarem, rekni mu o tom, ze bys rada cekala na samovycisteni a jak dlouho muzes cekat, nez to zacne byt nebezpecne. Hodne stesti. Snad se ti znovu podari brzo otehotnet a bude vse v poradku!

kika_21
31. srp 2016

@simi1510 Nebála bych se, protože jsem prošla tím samým, dobře to dopadlo, včetně nového miminka-takže asi dr. věděla, co říká-u mne i u Tebe.

simi1510
autor
31. srp 2016

@kika_21 a sla si na zakrok? Nebo jak?

kika_21
31. srp 2016

@simi1510 No jednou ano-dr. řekla ,že si nevezme na triko nějaký případný nádor ze zbytků v děloze, jednou ne-dr. je sice už 70, ale já jí nemám důvod nevěřit-dětí mám z doby, kdy jsem v její péči už 5. Jednou , když mě neposlala, byla mladší, zastupovala. Po zákroku -v nemocnici-ne u dr.-mám syna-bylo mi 42 let v té době.Poslechla jsem prostě.

manulenka
31. srp 2016

Čekat 2 týdny na kontrolu je mazec ☹ pokud nemáš žádný krvácení ani křeče, tak bych tomu zatím nepomáhala. To až by si věděla, že se "to" blíží. Jinak určitě souhlasím s názorem, že pokud to nepůjde samo, je lepší ta revize, než zánět dělohy apod. Já prodělala i revizi, takže to můžu trošku porovnat.. Revize jsem se strašně bála, ale bylo to až ve 13tt a miminko už mělo cca 5cm. Nakonec bylo nejhorší to čekání, než půjdu na sál. Sestry i Dr. byly moc hodný, dali mi pokoj jen pro mě, což bylo super. Po zákroku jsem se vzbudila na dospávacím pokoji, břicho mě bolelo, jak když dostanu ms, což bylo tím, že mi dali kapačku oxitocinu na zavinutí dělohy. Poprisla jsem o něco na bolest. Pak mě převezli zpátky na pokoj, nechali mě odpočívat, občas změřili tlak, potom přišla Dr. zkusila jestli mám měkký břicho, mrkla jestli moc nekrvácím a pak jsem musela jít se sestrou čůrat a mohla jsem se najíst. V 1čh už mě pustili domů. Takže jsem se více méně bála zbytečně. Nebylo to nic co bych si chtěla zopakovat, ale na to jaká jsem posera jsem to zvládla dobře. S tím samovolným potratem to pro mě bylo fyzicky hodně náročný, ale zase když jsem "vypudila" to co měla, přišla taková zvláštní úleva a smíření. Samozřejmě jsem to ořvala několik dní.. Ale u té revize se vzbudíš a najednou tam nic nemáš a moje hlava furt nechtěla pochopit, že už tam to miminko není ☹ Jsem se teda rozepsala, tak snad nevadí 🙂 Třeba ti to pomůže 🙂

simi1510
autor
31. srp 2016

@manulenka víš ono to je právě to, zaprvé pochopení najednou toho, že tam od pátka se něco ztratilo, je to nějak jinak, ačkoliv prostě jsem dodržovala vše, jak řekli - měla jsem klid, vitamíny brala, utrogestan zaváděla, žádný sex... a prostě toto... a taky stejně jako ty, jsem posera no ☹ bojím se toho a dost holek tu i píše, že by na to ani nešly a čekaly by, že mají kolem sebe dost lidí, kterým to zvojtili... a co když se na mě zrovna nalepí ta smůla? ☹ já zkusím zajít v pondělí za doktorem jiným, co na to poví, jestli se to změní nebo ne a pak se dle toho asi rozhodnu. Jestli by to nemělo cenu čekat...

Včera jsme s přítelem měli sex, najednou ani žádné krvácení, ničemu to nějak neublížilo, i když mě chvíli to břicho pak bolelo, cítila jsem ho tak nějak... ale jinak se cítím nějak prázdně... jak když jsem se s tím už pomalu smířila, nebo rezignovala... nebo nevím jak to říct. Jen se bojím, abych se nakonec nerozhodla pro tu revizi a ono se tam najednou nějak neobjevilo.... ☹ ale to je stejně prostě mizivá šance, že?

manulenka
31. srp 2016

@simi1510 Je to bohužel tak, že když je to špatné tak i kdyby ses na hlavu stavěla, tak to nepomůže. A i když to pro tebe teď útěcha moc není, tak lepší teď než později.. Jinak před revizí se dělá i utz, kdyby náhodou.. Posrat se může cokoliv, můžou ti něco zmrvit doktoři, ale může se zvrtnout i ten SP. Myslím, že by ti aspoň měli sledovat HCG v krvi jestli roste nebo klesá. Jinak jsou prý i léky, které vyvolají ten SP. http://litomysl.nempk.cz/postup-pri-ukonceni-te...
Zkoušela sis dělat těhu test, jestli čárka slábne?
Držím pěsti, ať se srdíčko objeví a nebudeš to muset řešit!

simi1510
autor
31. srp 2016

@manulenka testy jsem zkoušela a nevypadá to, že by slábly ☹ vyjma první doktorky, když jsem skončila na pohotovosti na Vinohradech 19.8., která mě poslala na krev, tak celou dobu to nikoho nezajímalo, měřit mi HCG, zda roste nebo klesá... tak vůbec nevím no ☹

a vím, že pokud se to něco nepovedlo, tak je lepší aby to odešlo... jen prostě ten prvotní šok najednou, když s tím člověk nepočítá, že se to může stát právě jemu...

Na té stránce píšou, že je to do 49. dne... jenže já jsem 54. den...

simi1510
autor
1. zář 2016

Je holky mozne, ze se u zamlkleho tehotenstvi objevuje nazloutly vytok?

manulenka
1. zář 2016

@simi1510 Ten pocit kdyz ti to reknou je nepopsatelnej, me se to furt prehrava. ☹ jinak tu krev by sis mohla nechat vzit sama v laboratori, asi to neco stoji, ale myslim, ze to moc neni. Aspon bys porovnala tu hodnotu z Vinohrad. Tech medikamentu bude asi vic, zkus se zeptat nebo neco najit na netu.. A jinak se citis dobře? S tim vytokem nevim, muze to byt cokoliv ☹

simi1510
autor
1. zář 2016

@manulenka prave jak mi to rekli, tak ja rvala a pritom to tak byt nemusi... Dle bt mi prijde, ze bylo uhnizdeni az nekdy 3.8. ...

Jinak je mi celkem dobre, jak jsem vyřadila utrogestan, jen me začíná brát bricho, obcas se vrací pocit citlivých prsou a ted ten vytok :-/ tak nevim... V pondeli si asi na odběr dojdu jeste pred nezávislým doktorem, ke kterému se mam zitra zkusit objednat. Bude to i po tydnu, tak treba... Ale nevyznám se sama v sobe a ve svem tele

strapocka
1. zář 2016

U mě to bylo taky takové divné, nakonec to dopadlo tak jak si nikdo nepřeje. Každopádně jsme šla hned druhý den na kontrolní uz a následně na revizi. Taky nejsem z těch, co by hned šli pod nůž, ale myslela jsem si, že je zamlklé už min. 14 dní tak jsem šla. Nevěš hlavu..jednou to nevyjde, brzo se zadaří zase..Já jsme byla znovu těhotná 14 dní po revizi, zní to šíleně ale je to možné... Drž se a hodně štěstí!

manulenka
1. zář 2016

@simi1510 Ja myslim, ze to jeste neni ztraceno. 😉 vis kdy si mela ovu? A ten utrogestan si vyradila proc? Nejhorší je, ze ti doktoři si asi neuvědomují co to pro nás je, nekonečný čekání, strach, stres ☹ a vubec nam to neulehcuji!

simi1510
autor
1. zář 2016

@manulenka rikala jsem si, ze jestli to ma prezit, tak to zvládne bez toho a kdyz si 2 lékaři stoji na tom, ze je to zamlkle.... A bylo mi z nej blbe navic...

Prave, jeste koukají na cloveka jak blázna, kdyz se jich ptáme nebo tomu nemůžeme uvěřit...

Ovulka byla asi nekdy 27./28.7.

A spis si rikam kdyz byl videt zloutkovy vacek v patek, jak se mohl jen tak do pondeli vyparit... Nemuze to byt taky chyba doktoru a jejich práce s ultrazvukem, kdyz ma zenska par kilo navic? Kdyz proste jedna doktorka to v jeden den vidi a za 2 dny jina ne

simi1510
autor
1. zář 2016

@manulenka jinak myslis ze bych ho mela brát dal?

simi1510
autor
1. zář 2016

@strapocka jste nečekali doporučenou délku?

manulenka
1. zář 2016

@simi1510 tak to mi prijde ještě brzy delat zavery, nekdo ma videt embryjko se srdickem az v 7, 8tydnu. Ale zas nejsem lekar a nevim co je vedlo k tomu zaveru.. U meho prvniho ZT bylo na utz videt ze ta dutinka se zacina deformovat ☹ a kazdy utz pristroj ma jinou kvalitu. Zasla bych byt tebou na tu krev, nebo jit na pohotovost, ze te boli bricho a tam te zkontroluji 😉