Jak dlouho se může užívat Clostybelgyt a co udělat pro otěhotnění. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
1. pro 2019

Dobrý den,

je mi 34 let, muži 40 let. První dítě v 29 letech a otěhotnění hned, o druhé se snažíme rok a půl. Gynekoložka mi předepisovala Clostybelgyt zatím na 3 měsíce, měření folikulů, nezadařilo se. Muž zatím nesouhlasí se spermiogramem, natož s navštívením nějaké vyšší kliniky.

Co mohu pro otěhotnění udělat, nechat si vyšetřit hormony, štítnou žlázu (chodím na roční kontroly), muž třeba vitamíny?

Mohu jít do nějakého centra sama, (aby udělali nějaké vyšetření) nebo se chodí vždy v páru?

Kolik cyklů se může použít Clostybelgyt?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud neotěhotníte po 4-6 cyklech s clostilbegytem tak doporučuji již návštěvu vyššího pracoviště.
Vyšetřování probíhá vždy u páru. Vyšetření spermiogramu patří k základním vyšetřením.

S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz