Hypofunkce štítné žlázy a otěhotnění

ellena24
23. kvě 2019

Ahoj holky, už se nějakou dobu snažím otěhotnět, ale bohužel bez úspěchu. Nicméně mi teď byla u praktika zjištěna hypofunkce štítné žlázy. Nemáte s tím někdo zkušenost zda to může ovlivňovat otěhotnění? Zatím mi každý říká něco jiného, tak mě zajímají vaše názory 🙂 děkuju 🙂

jooojo
23. kvě 2019

@ellena24 Ja otěhotněla druhy měsíc. Ale uz beru léky. Možná, jak se to srovná, tak to půjde 😊

jannym
23. kvě 2019

Po prvním tehu mi zjistili hypofunkci u druhého problém nebyl, vím ze mi dr hlídala hladinu hormonu častěji a ke konci tehu mi navysovala dávky a pak po půl roce kojení znovu, prý ale v případě neléčené nemoci to muže mít vliv jak na otěhotnění tak i na případný vývoj miminka, pokud je kompenzována tak by pak být problém nemel

blackhole
23. kvě 2019

Já jsem se s hypofunkcí před 1. těhotenstvím léčila asi 5 let, hodnoty jsem měla dlouhodobě srovnané. Otěhotněla jsem u obou synů hned na první pokus.

ellena24
autor
23. kvě 2019

Holky děkuju za odpověď tak uvidím, co bude až se hodnoty srovnaji 🙂

sister05
23. kvě 2019

Ale jo, celý život s tím straší. Nicméně pravidelně berte léky, pravidelná kontrola na endokrinologii a je to. Možná to může trvat o měsíc dýl ( záleží na věku a celkové dispozici) , ale jde to 😂 ve 28 se to podařilo náhodou a to sem nakej euthyrox neřešila. Teď nám to trvalo o rok dýl ( po osmi letech) - ale taky už je mi 36, mám 40kg nadváhu a měla jsem ještě víc rozhasene hormony štítné žlázy. Ono v těhotenství se to stejně hlídá o jednu návštěvu víc 😍👌👍

klea81
23. kvě 2019

No pokud není hormonů dostatek, nemusí být ovulace, protože š. Ž. ovlivňuje i menstruaci. Napřed je potřeba hodnoty dostat do normálu a pak se teprve snažit o dítě, jinak mu hrozí mentální retardace, takže bych to neriskovala. Mně lékař otěhotnět vyloženě nedoporucil.

adel2507
23. kvě 2019

@ellena24 Mně zjistili hypofunkci v 19 letech, takže jsem začala užívat hormony uměle a hned se mi krásně upravil cyklus. Už je to 10 let a všechno je v pořádku, akorát chodím co půl roku na kontroly a to braní hormonů už je napořád. Teď jsem podruhé těhotná a pokaždé se zadařilo na první pokus.🙂

hanulkaha
23. kvě 2019

Ja se lecim s hypofunkci uz nekolik let... Endokrinolozka me nekolikrat strasila, ze budu mit velky problem s otehotnenim a to i pres to, ze mam hypof. kompenzovanou leky a hodnoty v norme... Pred 14 dny jsem si z porodnice dovezli k 2letemu lumpovi brasku, obe tehotenstvi bez problemu a oba spuntici pocati na prvni pokus 😉 takze si myslim, ze pokud budes mit nasazenou spravnou lecbu a upravi se ti hodnoty, nevidela bych v otehotneni problem 😊 ale kazde telo je jine, pisi pouze vlastni zkusenosti... Preji hodne stesti 🍀

ellena24
autor
23. kvě 2019

@klea81 já až do teď o problému se štítnou žlázou nevěděla a o dítě se snažíme již téměř rok... Zjistila mi ho až ted praktická doktorka... Gyneloga tato možnost asi nenapadla...

klea81
23. kvě 2019

@ellena24 tak je dobře, že zatím těhotenství není a možná je to i důvod, proč to nešlo. Během těhotenství budou potřeba pravidelné kontroly na endokrinologii, protože v těhotenství tělo potřebuje hormonů více než nyní.

ellena24
autor
23. kvě 2019

Moc všem dekuju za odpověď. Tak doufám že je tohle ten důvod proč se nedařilo a po srovnání bude vše v pohodě 🙂

marketa1218
24. kvě 2019

Také se léčím se štítkou, určitě v otěhotnění hraje roli velkou, je to důležitý hormon a je zapotřebí mít ty hodnoty srovnané. Nám to miminko nešlo, jedním z důvodem si myslím, že byla i ta štítka, doktor mi pak trošku navýšil hodnoty a možná to k miminku pomohlo, ale nevím všechno to zase na tenhle problém svádět nejde no. Tak držím palečky, když vám upraví hodnoty, bude to dobrý 🙂

ellena24
autor
25. kvě 2019

@marketa1218 tak doufám že budeme stejný případ jako vy a po srovnání hormonů se to povede... Jenom mi tak napadá než jste začali štítnou žlázu řešit, měla jste nějaké příznaky nebo gyn. problémy?

adel2507
25. kvě 2019

@ellena24 Já jsem třeba měla hodně nepravidelný cyklus, většinou jsem to dostala s velkým zpožděním, nebo vůbec. Ale bylo mi teprve 19, tak jsem to neřešila a potom jsem byla mile překvapená, jak se to s užíváním Letroxu hezky srovnalo.

ellena24
autor
25. kvě 2019

@adel2507 aha tak s tím já naštěstí problém nemám, ms chodí plus mínus dva dny pravidelně ale třeba jen na den nebo 2 pak už je lehce špinění tak nevím jestli i tohle je způsobeno tou štítnou...