Je možné těhotenství z preejakulátu?

Zodpovězené
29. pro 2020

Dobrý den,

je mi 16 let a bojím se, že jsem těhotná ! Beru antikoncepci Belara už 3 měsíce. Hned od začátku brání Belary, přesně po pátém dnu brání, jsem měla se svým přítelem nechráněný přerušovaný sex (udělal se mimo mě).

Chci se zeptat, jestli je možnost otěhotnění z tzv. preejakulátu. Žádné příznaky nemám, dělala jsem si 6 testů - všechny negativní. Menses mám pravidelně co 21 dnů kvůli antikoncepci. Ale od toho dne (kdy jsme spolu naposled spali) se mi trochu zvětšilo břicho, sem tam mě dost také bolí a mám tvrdý podbřišek. Potřebuju pomoct, jestli tu je šance, že jsem těhotná, nebo to mohl udělat stres či hormony z antikoncepce.

Děkuji

Dobrý den,

v situaci, tak jak ji popisujete - včetně provedení několika těhotenských testů - je těhotenství nepravděpodobné.
Pokud Vás bolí břicho a máte "tvrdý podbřišek", tak Vám doporučuji co nejdříve vyšetření na gynekologii či chirurgii k vyloučení náhlé břišní příhody.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz