Jedná se o dřívější ovulaci?

Zodpovězené
27. zář 2023

Dobrý den,

mám dotaz 🙂. Je mi 24 a snažíme se o miminko. Na konci června jsem vysadila HA. Díky bohu mám pravidelnou menstruaci, jenže minuly měsíc před menstruací jsem začala špinit, ale to by ještě nebylo tak hrozné. Jenže 10. DC jsem měla takový hlen, který se dost natahoval, tak si myslím, že to mohla být ovulace. Následný den jsem měla opět hlen + takové krevní sraženinky, další den to samé a pak zničehonic to přestalo, i když podle kalendáře, je ovulace až dnes. Samozřejmě OT jsem si dělala dnes a je negativní, ale trochu podbřišek bolí, hlen už zmizel a spíše takové mokro.

Užívám přes měsíc Inofolic. Myslíte, že to může být tím?

Měla jsem to teď poprvé.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ovulace probíhá každý měsíc ne zcela pravidelně.
Špinění je při ovulaci možné, bývá způsobeno krátkodobým poklesem hladiny hormonů (estrogenů). Pokles je způsoben prasknutím folikulu při ovulaci.

Provádění ovulačních testů obvykle není přínosné. Spermie přežívají v hlenu děložního čípku až 4 dny. Má-li pár styk alespoň 2x týdně, tak jsou spermie vždy přítomny.

Užívání Inofolicu nebývá obvykle přínosné. Důležitá je pouze kyselina listová* jako prevence rozštěpů páteře u dětí - doporučuje se užívat všem ženám plánujícím těhotenství.**

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz