KET. Kdy jít?

Zodpovězené
17. únor 2020

Dobrý den,

začíná mi cyklus a měla bych tento cyklus jít na KET. Cyklus mám velmi nepravidelný. Nejkratší 31 dní, tentokrát 7 dní zpoždění. Normálně jsem v jednom CAR chodila 19. dc. Ovulaci vlastní nemám. Cyklus je řízený Estrofemem, Utrogestanem a Ovitrellem. Sliznice mi vždy roste dobře a kolem 9. dc bývá 9 mm. Jenomže tentokrát mi 19., 20. a 21. dc vychází na dny, kdy prostě na KET nemohu, ať se stavím na hlavu sebevíc. Nelze to.

Lze jít na KET až 22. dc? Nesnížím si tím nějak šance? Nebo mám raději tento pokus zrušit?

Už dlouho to odkládám, buď byly svátky, čekalo se na výsledky nebo jsem byla nemocná. Nechci přijít zase o další měsíc až dva.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

v případě, že KET je plánován v hormonální přípravě (Estrofem, Utrogestan),
je možné bez problémů provádět KET 22. den cyklu.
Musí to však být po domluvě s Vaším lékařem a je nutné provedení UZ vyšetření cca 10-12 DC k vyloučení růstu folikulu na vaječníku a potvrzení výšky sliznice v děloze.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz