Klasické šestinedělí. Probíhá po spontánním potratu?

Zodpovězené
29. dub 2020

Dobrý den, pane doktore,

v 6.tt jsem prodělala spontánní potrat. Vše jsem konzultovala s lékařem a měla jsem k němu přijít, pokud bych měla bolesti či jiné problémy.
První týden bylo krvácení velice silné, pak už sláblo až přešlo v hleny s krví. Teď už byl několik dní pokoj (skoro 5 týdnů po SP) a dnes jsem zase začala slabě krvácet.

Proto bych se chtěla zeptat, jestli i po SP probíhá klasické šestinedělí a tudíž se nemám čeho bát nebo raději navštívit lékaře.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestli se jedná o problém či o normální menses, lze zjisti pouze gynekologickým vyšetřením. Máte-li pochybnosti, tak navštivte svého lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz