Pomoc, je to potrat?

lucie2306
1. bře 2019

Dobrý den, podle výpočtů podle poslední menstruace jsem 7+4 tt , včera jsem byla na kontrole u gynekologa a konečně jsme viděli srdíčko, lékař říkal že podle toho jak je plod velký je to tak 5 tt, předepsal mi utrogestan s tím že mám brát 3x1 a modlit se.Jenže jak jsem se vrátila od lékaře tak jsem začala silně krvácet s kousky něčeho, boleti a krvácení mám i dnes, nemůžu déle stát protože bolesti mi to nedovolí (dá se to vydržet) a točí se mk hlava.Volala jsem dnes k lékaři ale má dovolenou a další nejbližší lékař je 30 km daleko. Mám plašit a raději jet nebo to můžu vydržet do pondělí? Pravděpodobně jde o potrat že ano? Moc děkuji za odpověď.

kittyy17
1. bře 2019

@lucie2306 jeď na pohotovost do porodnice. Už jsi tam měla být

kittyy17
1. bře 2019

@lucie2306 je celkem možné, že jen praskla žilka když ti lékař dělal vnitřní ultrazvuk, a ty kousky jsou hlen. V každém případě, měla jsi jet k lékaři hned

marketa1218
1. bře 2019

Já už bych byla na pohotovosti

sluckynek
1. bře 2019

Jela bych hned na pohotovost

pavlinar
1. bře 2019

Bohužel, vidím to bledě... :(

vaseli16
Autor odpověď smazal
Zobraz
vaseli16
1. bře 2019

Ja uz bych davno jela nevypada to dobre kdyz tam jsou kousky...

saminomimino
1. bře 2019

Může to být průser i nemusí,kór po vyšetření,v 5tt by těžko bylo vidět srdíčko takže plod musí starší,držím palce

sthanina
1. bře 2019

Ahoj, taky jsem po sonu silně krvácela (byla jsem v cca 8týdnu)… Jen co jsem začala krvácet běžela jsem na pohotovost, kde mi udělali znovu sono a až po důkladném prohlédnutí se "objevilo" druhé vajíčko bez jakékoliv aktivity... (zřejmě odumřelý plod) Čekala jsem dvojčata, ale na prvním sonu se to neukázalo. Děloha prý zahájila proces "čištění". Předepsali mi utrogestan… A po něm mi teda bylo vždycky ouvej... Tenkrát měl syn rok, byl to fakt masakr!!! bylo mi zle, cítila jsem se jak na odvykačce z drog... Ale díky synovi jsem to zvládla - musela jsem! Držím palce, ať je vše v pořádku

wiwiska
1. bře 2019

@lucie2306 já jsem měla křeče...krvácela... I že mě padali kousky... Teď nevím který tt to bylo...ale jela.jsem.hned k lékaři....! Dostala jsem prášky..proti krvácení...klidový režim... A dnes jsem v 11 TT.... Takže to může dopadnout dobře..jen teda jet na pohotovost...

preiba
1. bře 2019

Nechápu na co čekáš. Už bych daaaavno letěla na pohotovost

vitezove
1. bře 2019

Měla jsem to samé v 6tt a byl to potrat. Ale i na pohotovosti mi sestřičky říkali, že občas přijde ženská s takovým stavem a mrně to vydrží. U mě to tak teda nebylo. Kousky jsou špatný, to je tkáň. Jeď na pohotovost.

vitezove
1. bře 2019

@sthanina tj zajímavé. Já beru utroš pořád a nemám z něj nic teda.

hankaviki
1. bře 2019

a myslíte, že se s tím dá něco dělat? zachránit?

vitezove
1. bře 2019

@hankaviki zaleži na důvodu. U mě to bylo prostě asi neprosperující těhotenství. Takže ne. Někdy to může být je nějaký náběh, může to být stresem, hematom, prasklá žíla atp. I když tam podle mě nejsou kusy tkáně. Někdy se to dá, když se fakt hodně leží, nasadí se magnezium a další léky. Ale pokud prostě je to těhotenství určené k záhubě tak nepomůže nic.

kaliopea
1. bře 2019

v tomhle tt je to bohuzel bud anebo.. beres Utrogestan,takze na pohotovosti by uz ti stejne vic nedali...ja jsem zacala spinit kolem 6tt,hned jela,dostala jsem Utrogestan a jela domu,bohuzel to u me dopadlo spatne...drzim palce,at je to jen nejaka zilka,ale moc bych si nadeje asi nedelala...

sthanina
1. bře 2019

@vitezove Hm, opravdu... Do hodiny po tom, co sem vzala tabletu mi bylo hrozně zle... fakt zle! Když jsem to volala dr., že se mi třeba motá hlava a cítím se hrozně slabá, až na omdlení, tak mi, řekla, že s utrogestanem bych měla ležet a opravdu vstát jenom na WC.. Ono to ale s ročním synem fakt nešlo... Na druhou stranu dnes vedle v pokoji spinká syn a 8měsiční dcera 🙂

vitezove
1. bře 2019

@sthanina A jak sis ho podávala? Já ho třeba mám brát jen vaginálně. Mám to velmi zdůrazněno. Maximálně po něm zadržuju vodu, ale jinak vůbec nic. A jednu dobu jsem ho brala teda i ústně a taky mi nic nedělal. Tak jsi na něj asi nějak hodně přecitlivělá. Jinak nic o ležení jsem teda neslyšela. Normálně vezmu a jdu klidně do města.

mishulka26
2. bře 2019

@sthanina já jsem jo brala vaginálně, ale když jsem krvácela tak mi řekli, že ho mám polykat a to mi po něm bylo hodně zle bolel mě žaludek, hlava a celkově jsem byla trochu mimo 🙂 přála jsem si přestat krvácet, abych ho už nemusela polykat 😀 ale co jsem četla tak snad všechny holky co ho polykaly na tom byly stejně 😀

preiba
2. bře 2019

@lucie2306 jak jsi dopadla?

lucie2306
autor
4. bře 2019

@preiba jela jsem na pohotovost kde si mě nechali s tím že krvácení je hrozně silné a na druhý den mě vzali na kyretaz, bylo to fakt hrozné viděla jsem mimi na ultrazvuku a za půl hodiny už bylo pryč, každý den jenom brecim jak malá holka.

vaseli16
4. bře 2019

@lucie2306 rovnou kyretaz?!zadna jina moznost ci sance nebyla?rekli ti duvod?

alikoaliko
4. bře 2019

To je teda pristup... Mne se stalo to same 7+0 a ani me nenapadlo jet na pohotovost, asi jsem vnitrne citila, ze to tak ma byt. K doktorce jsem sla druhy den a potvrdila odlucujici se plod, který odpovidal jen 5tt a velky hematom k tomu. Nechala me normalne 'odmenstruovat' a za 6 dni na kontrole bylo vse ok vycistene. Ale ja uz doma jednu dvouletou lasku mam, tak jsem to vzala asi lepe a vim,ze moje telo to umi i spravne, protoze pri 1. tehotenstvi jsem nemela jediny problem. Drzim palce na dalsi uspesny pokus 😉

saminomimino
4. bře 2019

@lucie2306 vím jak se ctíš,bude zase dobře,prošla jsme si tím v létě,jen bez krvácení jeden den žilo druhý den ne,dnes jsem 29tt,věř mi vše bude zase sluníčkové

lenicka2323
4. bře 2019

@lucie2306 Držte se! přišla jsem v 16tt o miminko viděla jsem i to bezvladne tělíčko bylo to hrozný cítila jsem se mizerně ale za 7 měsíců jsem otěhotněla a teď tu mám 8 měsíční dcerku 🍀❤️

marketa1218
4. bře 2019

@lenicka2323 v 16 týdnu??? 😢😢

kaliopea
4. bře 2019

@lucie2306 moc me mrzi,ze to dopadlo spatne...vim,jak se citis,ja prisla o mimco 3 dny pred vanocemi 2017,nejhorsi obdobi,co jsem snad zazila...ale v cervnu uz jsem byla zase tehotna a mam rocni dcerku 🙂 cele tehotenstvi probehlo uplne standartne,drzim palce a brzo bude lip!

vitezove
4. bře 2019

@lucie2306 měla jsem to úplně stejně. Krev, panika, pohotovost. Řekli mi ať jdu hned na revizi. Řekla jsem, že ne, že chci aspoň změřit HCG. Ráno na ultrazvuku ještě byl gestační váček, ale prý měl špatný tvar. Večer už tam nebylo nic, jen krev a tkáň. Když jsem se ptala, jestli je nutná revize, tak řekli, že ano, ptž mám nakloněnou dělohu a nejspíš by se mi vše nedostalo samo ven. Upřímně... bylo to pro mě vysvobození. Dost to bolelo a po revizi bylo po všem, i po bolesti. Byla jsem za ní ráda. Neumím si představit, že bych ještě týden nebo dva krvácela a tohle prožívala.

lenicka2323
4. bře 2019

@marketa1218 ano v 16tt 😒miminko umrelo a potrat nebo spíš porod musely vyvolat v nemocnici jsem šla na záchod a slo ven i miminko.. Další tehu bylo pro mě plný strachu..

preiba
4. bře 2019

@lucie2306 mrzí mě to. Příště to vyjde 😊