Krvácení mimo cyklus. Co by to prosím mohlo být?

Zodpovězené
26. črc 2023

Dobrý den,

je mi 26 let, užívám antikoncepci a minulý týden, v období ovulace jsem začala krvácet. Dnes je to týden a krvácení nepřestává, je světle červené barvy, někdy tmavší s malými sraženinami. Doprovází to bolest v podbřišku a bolest od jednoho vaječníku k druhému, někdy křeče.

Co by to prosím mohlo být?

Menstruaci mám mít až za cca 14 dní. Moje gynekoložka má dovolenou a já nevím co dělat.

Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v situaci tak, jak ji popisujete, je vhodné gynekologické vyšetření k vyloučení, zda příčinou Vašich obtíží není například zánět. Vaše paní doktorka má jistě v době dovolené domluven zástup.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz