Krvácení mimo cyklus. Co se to děje?

Zodpovězené
25. kvě 2021

Dobrý den,

je mi 36 let a mám 9letého syna (otěhotněla jsem v podstatě skoro hned, nebyl problém) a nyní se pokoušíme o další dítě. Na poslední kontrole mi gynekoložka sdělila, že vidí zbytky z cysty na vaječníku, ale že už je to dobré a můžeme se dále snažit o miminko. Mám pravidelný cyklus (28dní) celý život a tento měsíc mě překvapilo krvácení o týden dřív než je menstruace. Gynekoložka mi sdělila, že to nevidí na menstruaci, ale proč přišlo krvácení, neví. A tak jsem čekala, že dostanu tedy menstruaci v termínu a ta nepřišla. A nyní je to 8 dní po vynechání menstruace, ale těhotenský test je negativní...

Copak se to tedy děje?

Děkuji za názor.

Dobrý den,

někdy se mohou i u žen s pravidelným cyklem vyskytnout funkční cysty, které mohou způsobit nepravidelnosti cyklu. Cysty se obvykle vstřebou plně do 2-3 měsíců. Přechodně mohou způsobit i nepravidelnosti menstruačního cyklu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz