Menstruace a špinění. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
11. říj 2022

Moc zdravim, pane doktore.

chtěla jsem poprosit o radu. 🙏

Již snad 2. rokem cca 5-7 dní před menstruací špiním. Gynekoložka mi nasadila Proveru, ale bylo to lepší pouze první 3 měsíce, pak jsem špinila buď hned po ovulaci nebo jako vždy, takže jsem po dohodě s gynekoložkou vysadila.

Neberu žádnou antikoncepci a menstruace dojde vždy na den, průběh je normální... jen to špinění předem... 🥺 Cysty, polypy nemám a cytologie je také v pořádku. 🤷‍♀️

Moc děkuji. 🙏

Dobrý den,

situace, kterou popisujete, je u části žen zcela obvyklá. Pokud je vyloučena jiná gynekologická příčina, tak je původ většinou hormonální.

Pokud je pro Vás situace omezující, tak je možno zkusit řešit užíváním kombinované hormonální antikoncepce. Pokud Vám situace nevadí, tak není nutno řešit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz