Menstruace po porodu. Jak bych mohla stálé slabší krvácení zastavit sama?

Zodpovězené
23. lis 2021

Dobrý den,

jsem skoro 3 měsíce po porodu a už 14 dnů krvácím. 25 dnů po porodu jsem se čistila, pak to přestalo, ale teď 14 dnů stále krvacím, někdy méně někdy více. Doktorka mi předepsala antikoncepci Marvelon, myslela si, že je to tím, tak mi hned předepsala Lyndinette a stále krvácení, ale slaběji. Beru do toho Ascorutin a nepomáhá. Doktorka mi řekla, ať jdu na pohotovost, ale tam mi řekli, že mi má doktorka předepsat nějaké prášky, aby to slabé krvácení přestalo, jenže není schopna cokoliv udělat.

Jak bych to prosím zastavila sama?

Mockrat děkuji.

Dobrý den,

v případě, jak jej popisujete, tak možnost samoléčby nevidím.
Doporučuji znovu důkladně prodiskutovat obtíže s Vaší lékařkou. K účinné léčbě je nutné zjištění příčiny Vašich obtíží.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz