Menstruace, zpoždění. Počkat na MS, nebo jít dříve k lékaři kvůli možnému těhotenství?

Zodpovězené
12. led 2021

Dobrý den,

už jsem jednou psala viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

V září jsem měla dva styky nechráněné a partner se do mě neudělal. Přes den byl močit, takže by tam žádné živé spermie zůstat nemohly a podruhé se také do mě neudělal.
Další den jsem si vzala Postinor. Září, říjen, listopad, prosinec jsem MS normálně měla a test jsem si dělala a Vy jste mi řekl, že je těhotenství nepravděpodobné.
MS jsem měla naposledy 3.12. a mám cyklus většinou 31-33 někdy 35 dní. Dnes už je to 38. den cyklu a já to pořád nemám. V prosinci jsem byla hodně ve stresu, vážně ve velkém.

Myslíte si, že by to mohlo být tím stresem nebo jsem v tom?

Některé holky to prý i díky stresu nedostaly 14 dní. Vždy, až na to září, máme styk chráněný a partner se ve mně ani s kondomem nedělá. Test jsem si dělala ve čtvrtek odpoledne a byl negativní. Ke gynekoložce mám jít 3.2.

Myslíte si, že mám počkatm jestli se MS dostaví, nebo jít dřív kvůli těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,

nejste-li si jistá, doporučuji návštěvu lékaře.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz