Možné otěhotnění. Užít Postinor, nebo jsou i jiné tablety?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

s přítelem jsme se milovali, udělal se do kondomu mimo pochvu a v tom jsme zjistili, že je kondom prasklý a já mám aktuálně ovulaci a kojím.

Mám užít raději Postinor, nebo jsou i jiné tablety?

Je možné užít Postinor i v případě, že ovulace proběhla včera/dnes?

Mockrát děkuji.

Dobrý den,

užítí Postinoru či jiné medikace (aktuální informace o dostupných preparátech získáte v lékárně) je v době kojení možné. Doporučuje se nakojit, užít preparát dle návodu (co nejříve po styku) a poté minálně 8 hodit nekojit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz