Něco se děje. Je možné, že se mi nějak "zplašily" hormony?

Zodpovězené
8. led 2020

Dobrý den,

moc prosím, zda to půjde o odpověď na následující problém.
Před 4 měsíci u nás došlo ve 22. tt ke ztrátě, jednalo se o problém mého těla, dále to prosím nechci rozvádět. Jsem už od doby před otěhotněním v péči CARU pro anovulační cyklus, kde mi po ztrátě vzhledem k nepravidelnosti MS byl předepsán Gynprodyl (17, den cyklu po dobu 10 dní). Poprvé jsem ho začala brát v měsíci listopadu 2019, poslední MS byla 4.12. 2019, tu jsem dostala 2 dny po vysazení, jak jsem zřejmě měla a bylo mi i lékařem řečeno.
Další tedy měla být 1.1. 2020. Několik dní předtím, nejvíce den předtím, jsem zřejmě pociťovala PMS (klasika - nafouklé břicho, bolest prsou, pobolívání podbřišku, změna nálad,...), MS nepřišla. Však 2.1. 2020 jsem měla navečer velmi slabé růžové špinění, od večera do dnešního dne nic, jen průhledný hlen a ne vždy. TT jsem si dělala, je negativní, jenže mě občas pobolívá podbřišek a celkem i dost a celý den i v noci bolí prsa, s tím, že jsou plnější, těžká.

Je možné, že se mi nějak "zplašily" hormony?

První MS po ztrátě se dostavila ještě v šestinedělí. Samotnou mě to velmi překvapilo, kvůli její nepravidelnosti, ale ještě dlouho po, jsem měla disfunkční krvácení, na které mi byl také předepsán lék, kdy jsem ho brala 10 dní a po vysazení se MS dostavila opět do 2 dnů, jak měla. Takže pod vlivem předepsaných hormonů mi MS fungovala jako švýcarské hodinky.
Jsem objednaná do CARU na pozdější dobu, tak nevím, zda mám plašit a objednat se na dřív a nebo vyčkat, zda MS nepřijde sama a přeobjednat se.

Děkuji moc za Vaši případnou odpověď a omlouvám se za možnou zmatečnost, snad jsem to napsala srozumitelně. Lépe mi to nejde 😊.

Dobrý den,

i v případě negativního těhotenského testu, pokud se menzes opozdí o více než 1-2 týdny, doporučuji návštěvu ošetřujícího gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz