Neustále trápení s mykózou. Je i jiná možnost, než držet dlouhodobou protikvasinkovou dietu?

Zodpovězené
8. led 2021

Dobrý den,

už třetí měsíc se nemůžu zbavit mykózy. Brala jsem Clotrimazol mast i tabletky 2x, pak jsem šla za doktorem a ten mi předepsal Macmiror complex čípky i mastičku, to nepomohlo. Potom mi předepsal Lomexin, ale taky nepomohl. Zkoušela jsem výplachy s tea tree olejem, nachvilku pomohlo. Jinak beru probiotika Candistop. Zkoušela jsem domácí test na chlamydie, nebo mají podobné příznaky a vyšel negativní. Vážně si už nevím rady, doktor mi pořád předepisuje prášky, ale bez úspěchu. Partner je přeléčený.

Je i jiná možnost, než držet dlouhodobou protikvasinkovou dietu?

Vážně se mi do toho nechce, navíc jsem student a stravu mám ve škole.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v situaci, tak jak ji popisujete, Vám navrhuji prodiskutovat s Vaším lékařem možnost užití antimykotických přípravků, které se užívají celkově (polykají). Lze je v případě opakujících se kvasinkových zánětů užívat i preventivně.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz