Nitroděložní tělísko. Hormonální nebo nehormonální?

Zodpovězené
30. říj 2019

Dobrý den,

je mi 38 let, mám dvě děti a ráda bych nitroděložní tělísko. Nemůžu se stále rozhodnout, zda hormonální nebo nehormonální. Radši bych druhou variantu, mám strach z hormonů, abych neměla nějaké zdravotní komplikace. Nicméně mám cyklus dlouhý cca 23 - 24 dní.
Jaký vliv mají obě varianty tělíska na cyklus samotný? A může i to nehormonálni cyklus nějak ovlivnit z hlediska délky a intenzity?

Děkuji.

Dobrý den,

po zavedení jakéhokoliv nitroděložního tělíska mohou být (většinou krátkodobé)
změny menstruačního cyklu.

Hormonálního tělíska se obávat nemusíte. Hladina hormonů je velmi nízká a působí jen na dělohu - obecně se považuje hormonální tělísko za prospěšnější : např. snížení až vymizení menstruačního krvácení.

Zavedení tělíska by měla předcházet podrobná diskuse o přínosech a rizicích se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz