Ovulační krvácení. Poradíte, jak se zachovat?

Zodpovězené
27. bře 2020

Dobrý den,

dnes mám 16DC v rámci svého 32-34 denního cyklu. Od 14DC krvácím, nejedná se pouze o špinění, oproti menstruační krvi je však tato krev slabší, čistá tekutina bez hustějších uskupení. Od začátku tohoto "jevu" mám mírné bolesti v podbřišku. Dnes bych měla opět začít brát Utrogestan, který beru 3. měsíc, ovulační příznaky však prozatím žádné-bazální teplota je stále kolem 34,4 bez zvýšení, žádná změna hlenu, ovulační testy stále negativní.

Mohla bych proto od Vás dostat radu, jak se zachovat?

Děkuji

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že nemáme klinický průkaz, že by se mohlo jednat o ovulaci, dle Vašeho popisu se jedná o ojedinělou záležitost. Doporučuji proto Utrogestan užívat, jak máte zavedeno.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz