Ovulace. Podle ovul.testů nebo podle bazální teploty?

nikishkaaaa
28. čer 2020

Holky, stalo se Vam nektere, ze ovulacni test ukazal ovulaci v sobotu (18DC) a podle bazalni teploty byla uz ve ctvrtek (16DC)? A cemu pak verit spise teplote? Prikladam graf a foto ovulacnich testu z patku, ktere predpovidaji ovulaci v sobotu (18DC) do te doby negativni.

klokanka31
28. čer 2020

@nikishkaaaa A co ovulaci tolik neřešit a radši se věnovat manžílkovi a práci na mimi? 😉 jinak já ovulaci poznala bezpečně díky ovulačnímu hlenu, a taky jsme ten den hned otěhotněli 😁

nikishkaaaa
autor
28. čer 2020

@klokanka31 věnuji se, jak se dá, máme už 2letou treperendu, tak je dobré vědět nejvhodnější dny 😀 ráda bych znala své tělo, jelikož ovulační hlen jsem nezpozorovala. Zajímá mě, zda se to taky někomu stalo 🙂

niki1107
29. čer 2020

@nikishkaaaa Ahojky, já ti asi neporadím, ale rozumím ti. My máme 20m holčičku a taky chceme druhé. Před malou jsem absolutně nepociťovala ovulaci, protože jsem po 10letech brání antikoncepce měla anovulační cykly a po 7m měsících snažení se nám podařila dcera; za to po porodu se i přes dlouhodobé kojení nastartoval cyklus prakticky hned s jasnou bolestí a ideálním hlenem v půli cyklu. V únoru jsem ale přestala kojit a mám pocit, že se se tělo zas muselo dát do pořádku, ale proč píšu - předešlé měsíce jsem měla vždy pozitivní ovu test v době, kdy jsem měla bolesti a hlen, a tento měsíc, kdy se poprvé snažíme a já si víc hlídala ovu, mám pocit, že jsem měla ovu asi 6 dní v kuse 😂, protože jsem měla ideální hlen a břicho mě bolelo taky x dní v kuse, takže nevím...Jako já to nehrotím, ale přijde mi to jako zákon schválnosti, že když zrovna potřebuji "ideální" cyklus, tak je to zamotané 🙈.

nikishkaaaa
autor
29. čer 2020

@niki1107 děkuji za pochopení, ať se brzy zadaří! 🙂

nika2505
29. čer 2020

Ahoj, je možné, že může ještě přijít pokles teploty, určitě měř dál, pokud jsou testy takhle pozitivní, ovulace by měla ještě asi přijít. Pokud se teplota bude držet nahoře, ovulace byla ten 16 DC. To se dozvíš až za pár dní, každopádně přeji ať se zadaří 😊

nikishkaaaa
autor
29. čer 2020

@nika2505 ty testy byly takhle pozitivní v pátek, teď už zase negativní, přesto myslíš, že ovulka teprve příjde? Většinou jsem ji měla ten 16. nebo 17.den. Jen tentokrát to podle ovu testů mělo být ten 18.DC, čemuž neodpovídá teplota, tak nevim 😀 moc děkuji!

niki1107
29. čer 2020

@nikishkaaaa
@nika2505 Holky, mrkněte prosím na moje ovu testy, nejsem v tom zběhlá a hlavně vím, že pozitivní je jen takový, kde je druhá čárka stejně silná nebo silnější, což si nejsem jistá, nechci si nic vsugerovávat. Běžně mívám ovu 16DC, ale teď jsem ji vůbec nepociťovala, až kolem toho 17-18DC, ale fakt nevím, měla jsem hlen snad 5 dní v kuse... Testy jsou z 17-22DC. Děkuji.

nikishkaaaa
autor
29. čer 2020

@niki1107 nejvíce "pozitivní" je 2. Zeshora, ale úplně ne :/

niki1107
29. čer 2020

@nikishkaaaa Však právě 🙄. No uvidíme, no stress 🙈. Vám taky přeji, ať se zadaří 🙏

nika2505
29. čer 2020

Tady bych se asi v tom případě spoléhala na tu bazální teplotu, známé vyšel úplně pozitivní test až večer, přitom dopoledne neměla skoro žádnou čárku, takže je možné že tu dobu, kdy měl test být úplně pozitivní si prošvihla 🤷‍♀️

anettapetr
23. lis 2021

Ahoj holky chtěla bych se zeptat je tohle pozitivní ovu test nebo ještě trochu chybí zkouším ovu testy teprve pár měsíců a moc se v tom nevyznám moc děkuji 😊

ivya
23. lis 2021

@anettapetr Je negativní.
Obě čárky musí být stejně silné, nebo musí být testovací silnější než kontrolní.

anettapetr
7. pro 2021

Ahoj holky mužů se zeptat mužů to brát za pozitivní ovu test jsem 21 dc 😊☺️