Premenstruační syndromy v menopauze. Poradíte, prosím, přírodní přípravek na odstranění těchto stavů, po kterých bych nepřibrala?

Zodpovězené
17. kvě 2022

Dobrý den,

moc prosím o radu. Je mi 53 let a myslím, že mi začíná menopauza. Již podruhé během 6 měsíců jsem menstruaci nedostala. Jenže mě téměř permanentně trápí bolesti prsou (které jsou i plnější), bolesti v podbřišku, nafouklé břicho- zadržování vody. Na kontrole u gynekologa jsem byla před cca 30 dny (vše v pořádku).

Můžete mi prosím poradit nějaký přírodní přípravek na odstranění těchto symptomů a zárověň, abych po nich nepřibírala?

Moc děkuji.

M. H.

Dobrý den,

prosím, jakoukoliv léčbu je nutné konzultovat se svým lékařem. Tuto situaci nelze řešit po internetu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz