Progesteron besins a možné těhotenství. Co myslíte?

Zodpovězené
16. lis 2022

Dobrý den,

užívala jsem progesteron besins, ale zatím mi po vysazení nepřišla menstruace. Jsem 13. DPO a negativní test, ale obrovské bolesti bradavek. Uzrály mi 3 vajíčka (dle ultrazvuku, a pak píchnutí Ovitrelle).

Je možné, že se jedno z nich uvolnilo později i během užívání přípravku progesteron besins, a tedy ještě můžu být těhotná a mít pozitivní těhotenský test později než 13. DPO?

A nebo progesteron besins způsobuje tak velké bolesti bradavek, abych se jich nemohla ani dotknout?

Bradavky mě bolí asi 6 dnů.

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud zkratka 13. DPO znamená , 13. den po ovulaci, tak doporučuji pokračovat ještě v medikaci a těhotenský test provést znovu až po očekávaném termínu menstruace.
Bude-li negativní tak léky možno vysadit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz