Reaktivní syfilis v těhotenství. Jak je možné, že mi tohle vyšlo?

Zodpovězené
4. únor 2022

Dobrý den,

chci se Vás zeptat volala mi včera ráno moje gynekoložka, že z krve vyšla reaktivita syfilis. Jsem ve 30. týdnu a jakože nechápu, jen pláču od rána :( Ve 12. týdnu to bylo NEGATIVNÍ celé těhotenství jsem s manželem ani s nikým jiným sex neměla, 4 měsíce jsem zvracela, a pak nezvládala, čili sex jsme neměli vůbec.

Jak je možné, že mi tohle vyšlo?

Mám strašný strach o děťátko.

Děkuji

Dobrý den,

může se jednat o tzv. falešnou pozitivitu. Tuto vlastnost mají téměř všechny screeningová vyšetření. Jejich účelem je za jistou míru falešně pozitivních vyšetření nepropustit skutečně žádný pozitivní nález.

Všechny takto "pozitivní" nálezy je nutné potvrdit specifickým testem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz