Stále vysoká bazální teplota. Čím to může být?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý večer,

obracím se na Vás s otázkou, kterou si kladu už druhý měsíc.
Má menstruace, která byla na začátku února, byla zvláštní, od jiných byla velmi slabá. Má bazální teplota (BT) se od ovulace v lednu pohybuje přes 37°. Myslela jsem si, že až přijde menstruace (v únoru), tak teplota klesne, ale neklesla, stále se celý cyklus až do další ovulace držela přes 37°. I přes "novou" ovulaci se stále teplota drží nad 37°. 5. den po ovulaci jsem začala špinit a následně mírně krvácet, nebylo to nic hrozného, ale trvalo to cca 2-3 dny.

Dnes 6.3. 2021 se měla dostavit má menstruace, ale dostavilo se jen opravdu velmi slabé krvácení a špinění, které není ani na intimní vložku. Teplota dnes ráno stále přes 37°. Bazální teplotu sleduji déle a vždy před MS spadla na nějakých 36,6°.

Těhotenský test jsem si samozřejmě dělala, ale výsledek je vždy negativní. Akorát dnes ráno s velmi, ale velmi slabou druhou čárkou (beru spíše jako negativní)

Můj zdravotní stav je v pořádku, s ničím se neléčím a s partnerem se o miminko pokoušíme, necháváme to osudu 🙂.

Velmi Vám děkuji za Vaši odpověď a omlouvám se za vyčerpávající dotaz.

Dobrý den,

přetrvávání zvýšené bazální teploty může souviset s funkcí žlutého tělíska a bez gynekologického vyšetření včetně ultrazvuku nelze poskytnout odpověď.
Doporučuji tedy při přetrvávání konzultovat se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz