Vysoká bazální teplota i přes menstruaci

kapecko22
22. dub 2021

Dobry den. STM provozuji pul roku. Menstruace pravidelna +-1 den. Vzdy 1 den pred MS pokles BT a na druhy den menstruace a teploty se az do ovulace drzely v urovni poklesu. Tento cyklus pokles BT a jeste to dopoledne prisla menstruace. 2.+3.DC (dnes jsem 3.) teplota zase vzrostla o 0,15...a menstruace dnes nikde (v MS kalisku pres noc nic - minimalne lehce hnedy vytok, jakoby hlen asi). Nevite cim by to mohlo byt? Nemocna nejsem, minimalne se necitim. Okolnosti taky zadne... Klasika, rano budik na 7:30 a merim jeste v posteli... Snazime se o miminko... Ale predpokladam, ze tehotenstvi to nebude 😆

huggieska
22. dub 2021

@kapecko22 Zkuste těhotenský test, mohlo se jednat o nidaci.

kapecko22
autor
22. dub 2021

@huggieska Nevim, jestli na nidaci uz neni pozde... Prikladam graf

huggieska
22. dub 2021

@kapecko22 Nemohla být ovulace až 20.DC?

kapecko22
autor
22. dub 2021

@huggieska Vrchol hlenu byl 12.DC. Ale asi je vse v poradku. Uz zase krvacim MS. Asi nejaky rozhozeny cyklus, netusim. Uvidim, co teplota v nasledujicich dnech...

kocila
22. dub 2021

@kapecko22 pokles teploty může nastat až během MS

kapecko22
autor
22. dub 2021

@kocila Ano, ja vim. Jen zase zbytecne plasim.... Kdyz jsem pul roku na neco zvykla... A pak zmena... 😆 Dekuji

izzylka
22. dub 2021

@kapecko22 ten graf je hrozně divnej, blbě se v tom orientuje..stáhni si nějaku jiný kalendář na to. Jinak určitě ovulace byla? Nějak tam nikde nevidím ten teplotní skok, co by měl po ovulaci být a teplota by měla být o něco vyšší než před ovulací 🤔

kapecko22
autor
22. dub 2021

@izzylka Podle hlenu a teploty bych teda rekla, ze ovulace urcite probehla... Podle podminek Cenapu teda

terka80
22. dub 2021

@kapecko22 podle bt ovulace vubec neprobehla neni tam zadny skok o min 0.2 stupne po ovulaci tzn bt by musela byt po ovu pres 37

kapecko22
autor
22. dub 2021

@terka80 Asi teda nechapu. Kdyz mam pred ovulaci teploty kolem 36,5 a po ovulaci teploty vystoupaly na 36,8 az 37,0... Tak ja tam teda vzestup vidim... Ted jste me teda trochu znervoznila...

barulinka20
22. dub 2021

@terka80 zbytečně paní plasite, vždyť tam, kde je zaznamenana ovu má vzestup přesně o 0,2 stupně z 36.49 na 36.69. Takže podle teploty ovu proběhla

madbetka
22. dub 2021

@kapecko22 Nejsou vidět teploty ze začátku cyklu, ale z těch, co vidět jsou, je ovulace jasná. Tohle je podle mě jedna z nejlepších aplikací na zaznamenávání bt, ještě se mi nestalo, že bych vyhodnotila ovulaci jinak, než ona (za dejme tomu 2,5 roku měření). Sleduje víc příznaků a víc pravidel, takže je spolehlivá 🙂
Jinak bt může občas klesnou až v průběhu ms, jak už někdo psal. Drobné odchylky v cyklu jsou naprosto normální věc 🙂

kapecko22
autor
22. dub 2021

@barulinka20 @madbetka Dekuji za ujisteni. Aplikace vyhodnocuje spravne. Vse si samozrejme overuji... 6 nizkych teplot, pak nasleduji 3 vyssi nad linii... Vetsinou to potvrdim az 4.merenim, dle vyjimky c. 2

kapecko22
autor
22. dub 2021

Tak jsem si tedka, jen tak ze zvedavosti, zmerila BT (je 21:45 vecer). A je 36,51...takze uz to asi kleslo a svet je zase v poradku 😆

terka80
22. dub 2021

@kapecko22 ja vidim pred ovulaci namerene jen tri teploty nizke a zadnych 6 a pak jeden vyssi vzestup a pak to zas kolisa nize nevim v tom grafu se hrozne spatne orientuje za me nejlepsi aplikace fertilityfriend merim uz rok a pul a nikdy me nezklamala oproti jinym

izzylka
22. dub 2021

@kapecko22 ale ta teplota teď, ti vůbec nic neřekne 🤭

madbetka
22. dub 2021

@terka80 Zrovna Fertility friend si občas ovulaci značí, jak se mu zachce, takových grafů už jsem tu viděla spousty.
Ten graf, který tu vidíme, začíná 11DC, ale to přece neznamená, že až ten den začala měřit... Otázka byla na teploty na konci cyklu a ty vidíme 🙂
@kapecko22 Teplota teď nemá s bt vůbec nic společného, neřekne to vůbec nic 🙂 Uvidíš ráno.

kapecko22
autor
25. dub 2021

Tak teplota posledni 3 dny: PÁ 36.65 ... SO 36.40 ... NE 36.62
Takze asi vse v poradku...a jenom nejaka zmena oproti minulym cyklum 🙂

kapecko22
autor
28. dub 2021

Tento cyklus je nejaky zvlastni. Cca za 3 dny bych mela ocekavat zvyseni teploty (dle minulych cyklu) . Mohl by takhle vypadat anovulacni cyklus? Okolnosti absolutne zadne. Merim kazdy den 7:30...

kocila
28. dub 2021

@kapecko22 to se neda takhle dopredu rici.Zacni delat ovu testy a budes vedet kdy se ovulace blizi,BT ti pouze zpetne potvrdi kdy ovulace presne probehla

madbetka
28. dub 2021

@kapecko22 Uvidíš, jak bude teplota pokračovat, tohle zatím nemusí vůbec nic znamenat.

ariel_z_moravy
Autor odpověď smazal
Zobraz
kapecko22
autor
12. kvě 2021

Takhle se zatim teplota vyviji...teploty jsou stale ale divne. Vzestup BT predpokladam 18.DC. Je mozne i z takových teplot rict, ze ovulace probehla?