Bazální teplota po ovulaci.

dzalli
25. čer 2020

Zdravim, rada bych slysela nazor zkusenejsich...ovulace probehla 25DC, ted jsem 32DC (drive jsem mivala cyklus nepravidelny, ted posledni tri mesice byl vzdy jen 26dni).
Teplota mi po ovulaci vyskocila na 36,95, pak se nekolik dni drzela dole na 36,75 a dnes mi to opet vyskocilo na 36,94.
Po takove dobe snazeni se uz snazim byt v klidu a drzet si odstup, ale zase se mi uz rozjizdi nadeje, co kdyz to vyslo apod....muzete me prosim nekdo uvest trochu do reality, ze toto muzou byt naprosto normalni teploty a nemusi to vubec byt tehotenstvi?
Trochu bych potrebovala vratit zase na zem, at si nedelam plane nadeje🙂
Jen jeste dodam, ze stale bricho poboliva jako pred MS, hlen se tvori, ale zadna krev, nic...

jaja01k
25. čer 2020

@dzalli Jestli jsi měla ovulaci 25DC a teď jsi 32DC, je ještě brzy dělat jakékoli závěry. Těhotná být můžeš, ale taky nemusíš. Jsi teprve týden po ovulaci a to je normální, že je teplota vyšší, obvykle klesne až těsně před menstruací.

mintovka
25. čer 2020

Ano, myslím, že zatím z toho ještě nejde nic vyvozovat. Počkala bych ještě tak týden, většinou kolem 14 dní po ovulaci dorazí MS. Teda jestli dorazí. Potom bych zkusila 1.test.
Já jsem také jako na trní, dnes 6 DPO, teplota 36,73 (takhle vysokou běžně nemívám) a pořád přemýšlím, jestli to klaplo 😊 Jak dlouho se snažíte o dítě, jestli se můžu zeptat?

dzalli
autor
25. čer 2020

@mintovka Diky moc za nazor, ja prave vzdycky mela lutealni fazi max. tak8dni, takze mi toto uz prijde dlouhe. Snazime se od listopadu. A uz pomalu zacinam pochybovat, proc jsem vubec schovavala obleceni po prvnim diteti, kdyz ho asi nebudu potrebovat🙂) Ja jsem s tou teplotou podobne jako vy - obvykle mam tak 36,2-7, takze ted me tech 36,9 tak jako namotivovalo. Nejhorsi je najit neco, co zamestna hlavu, aby to clovek porad neresil

janamariemarketa
26. čer 2020

Jak píše Jaja, podle teplot se to moc poznat nedá. Pro jistotu dodávám, že ani menstruace neznamená automaticky, že miminko nebude. Doporučuji při podezření udělat test po 14 dnech i kdyby to vyšlo po menstruaci. Žen, které díky pokračujícímu krvácení netušily, že jsou těhotné je dost 😁

mintovka
26. čer 2020

@dzalli oblečení si určitě nechejte, ono se to povede 😊 Určitě pak napište jak to dopadlo, jestli teplota už neklesla, budu držet palce 🍀😉

dzalli
autor
27. čer 2020

@mintovka dobry den, dekuji moc za podporu! Bohuzel teplota dnes klesla a v podvecer uz opet klasika, takze nic...no, s kazdym dalsim mesicem mi to uz prijde vic a vic nesmyslne se snazit🙂

mintovka
27. čer 2020

To mě mrzí i za vás.. Chápu to zklamání, že to zase přišlo. No já si ještě týden a něco počkám. Ale když už nic, tak aspoň doufám 🙂

werumka
27. čer 2020

@dzalli Jestli jsi měla ovulaci opravdu 25. den cyklu s dnes přišla menstruace, mas příliš krátkou lutealni fázi na to, abys mohla otěhotnět. Chtělo by to protáhnout o par dni. Dá se nasadit třeba utrogestan. Ale musíš to probrat s lékařem.