Umělé oplodnění. Jaké jsou pro něj nejlepší hodnoty štítné žlázy?

Zodpovězené
8. led 2020

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, pane doktore, jaké jsou nejlepší hodnoty štítné žlázy pro umělé oplodnění?

Mám sníženou funkci štítné žlázy, léčím se s turnerovým syndromem a k tomu ještě špatný tvar dělohy.

Vždy mi vycházelo TSH kolem 4, embrya se neuchytila, jen 1 se uchytilo a TSH bylo 2,63, bohužel v 5.tt potrat . Jak se nedařilo, tak mě pan doktor odeslal na rep.imunologii - vše dobré, tak jsem si nechala upravit endokrinologem léky, Euthyrox místo půl tablety denně na + denně a TSH kleslo.

Myslíte, že to bylo štítnou žlázou?

Paní doktorka endokrinoložka mi říkala, ať se jí ozvu na úpravu léků, jak se to ujme, na předtím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

před otěhotněním je vhodné, aby byla štítná žláza stabilizovaná.
Doporučuji před plánováním otěhotnění konzultaci se svým endokrinologem.
Každá laboratoř má referenční rozmezí jiná, proto je nutné řešit to s Vaším endokrinologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz