Je hodnota TSH (štítná žláza) 5,080 v normě?

beruska0
14. kvě 2012

Dobrý den,
jsem v 19tydnu těhotenství. v 16 týdnu mi byla diagnostikování snížená funkce štítné žlázy, hodnota TSH 5,080 mU/l. Gynekoložka mě odeslala na endokrinologii, tam se mě při objednání ptaly na výsledky a při sdělení hodnot 5,080 mi řekli, že je to v pořádku a jsem objednaná na ultrazvuk a odběry za měsíc. Jelikož vím, že jsou hodnoty malinko překročené než je normál, jsem trošku znepokojená, že mám čekat další měsíc. je to v pořádku? může se to prosím během měsíce třeba o dost zhoršit, že bych tím ohrozila miminko? a s touto hodnotou, pokud ji mám celé těhotenství, je nějaké riziko?

jankadudova
14. kvě 2012

Pokud ti na endokrinologii rekli, ze je to ok, tak bud v klidu. Specialiste to berou casto podle jinych meritek a tabulek nez ostatni. Odbery za mesic jsou v poradku a pak se uvidi, zda bude nutna nejaka substituce v podobe leku. Nemuze se stat nic dramatickeho, pokud jsi sledovana. Tak bud v pohode 😉

werumka
15. kvě 2012

@beruska0 Podle TSH se jedná o hypofunkci. ALE - v tuto chvíli je důležitá hodnota hormonu T4 - pokud ta je v normě, tak odběry za měsíc bohatě stačí. Protože léčba spočívá v tom, že se tento hormon dodává léky. Pokud by i tato hodnota byla nižší, zkusila bych jiného endokrinologa.

akita
15. kvě 2012

Já mám sníženou funkci štítné žlázy "na hranici", takže chodím 1x za půl roku na kontrolu, ale neberu nic. Jen v těhotenství a při kojení beru hormon Letox, protože pro těhotné platí jiné tabulky ( protože hormon potřebují i pro plod ) než pro netěhotné. Chodím na kontrolní odběry co 6 týdnů a vždy mi s postupem těhotenství o něco zvýší dávku léků, ale beru to jako normál. V 21 tt jsem měla TSH 2,3, fT4 13,6 a ve 27 tt TSH 2,09 a fT4 12,05 takže tvoje hodnota vypovídá spíš o opaku než o snížené funkci, ale tomu už nerozumím, takže jen pro orientaci jsem uvedla hodnoty, které mám já v těhu při snížené funkci.

lili_k
15. kvě 2012

me tesne pred otehotnenim zjistili tsh 5,1 a kvuli tehu mi nasadili letrox. Kdybych neplanovala otehotnet tak by me pry jen sledovali ... nevim jaky postup je spravny, co doktor to nazor ☹ ale kdybych byla tou dobou vic informovana tak si ho za techto podminek nenecham nasadit ( ft4 bylo v norme). Ted uz se ho jen tak nezbavim - letroxu, bohuzel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru