Štítná žláza a porod císařským řezem, máte zkušenost?

nathaliee
12. črc 2016

Ahoj holky, mám otázku. Mám sníženou funkci štítné žlázy (euthyrox 125). Dozvěděla jsem se, že s touto diagnózou je lepší rodit císařským řezem, aby se to na miminko nepřeneslo. Že by to endokrinolog měl napsat do karty/oznámit v porodnici, aby tak bylo uskutečněno. Nemáte s tím některá zkušenost ? 🙂

andreaandrejka
12. črc 2016

@nathaliee Mám to samé a dr. mi neříkala nic o tom,že bych měla rodit císařem. Ani endokrinoložka nic neříkala, a to jsme se o porodech bavily. Jsem zvědavá na ostatní reakce 😉

nathaliee
autor
12. črc 2016

@andreaandrejka mě to právě taky dost překvapilo...při další kontrole na endokrinologii se chci poptat.. 🙂

valeriem
12. črc 2016

já to mám taky, menší dávky teda beru a 2x jsem rodila normálně, neřešilo se to....

bajarys
12. črc 2016

Mám stejný problém a endokrinoložka taky nic neříkala. Slyším o tom poprvé až teď.

nathaliee
autor
12. črc 2016

Taky jsem to slyšela poprvé a nějak se mi to nezdá...že by se to normálním porodem přeneslo...vždyť už se to v průběhu vyvíjí... 🙂

lusy626
12. črc 2016

beru 200 Euthyrox a nikdo mi nic neříkal :-O

alboo
12. črc 2016

@nathaliee je to blbost. Tohle se porodem fakt neprenese, to vim. A teda taky sem v těhotenství brala Letrox a byla sledována v jednom z nejlepších ústavu na tuto problematiku a rodila normalne

lusy626
12. črc 2016

já si taky myslím, že se to nepřenese... ono v podstatě není co - vždyť ten hormon v těle je.
@nathaliee - odkud jsi získala tyto informace?

soleilll
12. črc 2016

@nathaliee Beru Euthyrox 88 a ani jeden z mých dvou endokrinologů o vedení porodu nic neříkal. Je nutné hlídat začátek těhotenství, ale porod nezmínili. Rodila jsem sice obě děti sekcí, ale z jiných důvodů. Zdědění dispozice je snad otázka genetiky a ne vedení porodu nebo přenášení po termínu, ne?!

andreaandrejka
12. črc 2016

@nathaliee A kde jsi se to dozvěděla,prosím tě? 🙂

nathaliee
autor
12. črc 2016

@andreaandrejka přišla s tím známá, že její kamarádka rodila normálně a malý musel hned začít brát prášky na štítnou...že se poté vztekal endokrinolog (ve Zlíně- Málek), že to nemocnice zanedbala, když v kartě měla napsaný problém se štítnou žlázou, měla jít na císaře...no nezdá se mi to ani trochu.. 🙂

andreaandrejka
12. črc 2016

@nathaliee Taky se mi to nezdá..Jako já četla, že někdy to může skončit až císařem,ale to taky záleží jak je ta štítná žláza hodně špatná..v našem případě, kdy zobeme ,,jen,, prášky a jsme pod dohledem si myslím, že se nemáme čeho bát 🙂

nathaliee
autor
12. črc 2016

@andreaandrejka taky si to tak myslím..jsme pod kontrolou a doktor by nás o tom určitě informoval..i když, zeptám se na to.. 🙂 chci si kupovat ani-ball, tak ať ho nekupuji zbytečně.. :D

alcar
12. črc 2016

Hypothyreoza neni indikaci k cisarskemu rezu. Na dite se nic behem porodu neprenese. Bud v klidu, rozhodne muzes rodit normalne. 😉

verunkach
12. črc 2016

Ahoj.to je blbost😉taky mam hypothyerozu.beru Euthyrox.musi se to hlidat v prubehu tehu.zvysuji se davky hormonu.to jo.ale neni duvod kvuli tomu rodit CS.ja rodila prirozene a to mam jeste k tomu astma.

olga_
12. črc 2016

Taky se přidávám k tomu, že je to blbost. Beru Euthyrox a rodila jsem normálně 😉.

murc
17. črc 2016

Nesmysl. Je to dědičné. Takže loterie. Porod na přenos nemá vliv. Také mám sníženou funkci. Podědila jsem po babičce, rodiče jsou oba zdraví a sestra také. Jen musím v těhotenství častěji na kontroly, 1x/3měsíce, jinak 1x/rok.

tulena
17. črc 2016

Taky jsem s euthyroxem rodila normálně a nemyslím si ani to, že by to bylo dědičné.

laisobel
17. črc 2016

Presne, s porodem to nesouvisi! Prd na endokrinologa nebo ho zmen, je to desicna vec a muze a nemusi se projevit ale porodem se to neprenasi. Ja jsem balancovala na Letroxu a Euthyroxu nekolik let v davkach od 200 do 50 a i behem tehotenstvi a rodila jsem normalne. Sice jsem nakonec musela na akutni cisar ale stitna zlaza s tim nesouvisela 😉

tehulka12
17. črc 2016

@nathaliee To je hloupost. Porodem to na miminko rozhodne nepreneses!!!A navic snizenou funkci stitne zlazy ma dneska kazda druha zena,to by se rodilo jenom cisarem.

adenka84
30. črc 2020

S porodem to nemá nic společného. Toto onemocnění se většinou děti on generaci. Porodem určitě ne.
Mam sice obě děti Roudné císařem, ale ani jedno ne díky ŠŽ.

tercasv
30. črc 2020

Rodila jsem 5/2019, beru euthyrox 75 a o císaři nepadlo ani slovo 🙂nakonec teda císař byl, ale z jiného důvodu 🙂v porodnici testy ohledně štítné žlázy hned malé udělali, nevím, zda se to dělá automaticky nebo ne🙂ptala jsem se dětské a na endo a pokud malá (14m) bude růst tak jak má, tak se testy z krve budou dělat v roce. To se nedělaly, malá je v pořádku, roste jak má 🙂

silvinek
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru